כ-40 תלמידי כיתה ט' בחטיבת אילן רמון בכפר סבא נרתמו לקראת פורים הקרוב לפעילות קצת שונה מלימודי המתמטיקה והפיזיקה, והתגייסו למען אריזת משלוחי מנות עבור עמותת "צעדים קטנים". העמותה פועלת למען ילדים החולים במחלות ניוון השרירים דושן ובקר.

תלמידי חטיבת רמון בעת הפעילות המבורכת | צילום: טלי קפלן

את משלוחי המנות מוכרת העמותה בימים אלה בכל הארץ במסגרת קמפיין גיוס כספים לפעילותה ובתוך שעה וחצי ארזו התלמידים למעלה מ-700 משלוחי מנות.

"אנחנו מאוד גאים בקשר שנרקם עוד לפני שנתיים עם עמותת צעדים קטנים", אומר עידו לביא, מנהל בית הספר רמון בכפר סבא ומוסיף:

"פעילות העמותה מייצגת גם את תפיסתנו הבית ספרית שיש לחנך את התלמיד/ה לא לוותר, לחשוב יצירתית ליזום ולהצליח! אני נרגש ומודה לתלמידים שהתגייסו למיזם כמו גם להנהגת ההורים. קהילה אחת למען כולם".

"היה ממש כיף לעזור ושמחתי לתרום למען מטרה טובה כל כך", סיפר גל חממה, תלמיד כיתה ט'.

עמותת צעדים קטנים הוקמה בשנת 2010 על ידי הורים לילדים החולים במחלות ניוון שרירים מסוג דושן ובקר, מחלות גנטיות קשות הגורמות לאובדן הדרגתי של כוח השרירים, שרירי השלד ושריר הלב. העמותה פועלת לשיפור איכות החיים ולהארכת תוחלת חיי החולים במחלה, לעידוד וקידום מחקרים למציאת תרופה ולהעלאת המודעות למחלה בקרב הציבור הרחב וקהילת המטפלים.

ניתן לסייע ולתרום לעמותה צעדים קטנים באמצעות הזמנת משלוחי המנות של חברת עלית בעלות של 10 ₪ לקבוצות, בתי ספר, גנים וארגונים באמצעות הלינק לרכישה או בטלפון 050-5535563.