זה לא סוד שאגף ההנדסה בעיריית כפר סבא ספג מהלומות רבות בשנים האחרונות. מאז עזבה מהנדסת העיר האחרונה, ענת צ'רבינסקי, באפריל 2018, התפקיד נותר לא מאויש באופן פורמלי, וביחד עם ההתנגדויות הגוברות לתוכנית המתאר מימי ראש העיר לשעבר בן חמו, והמצוקה הגוברת עקב מחסור בכוח אדם באגף ההנדסה, העירייה ממש שיוועה למינוי המדובר.

מבט עילי על כפר סבא | צילום: תומריקו

היום (ד') הגיעה ל-"מיינט כפר סבא" בשורה שהיא בבחינת אבן הדרך הראשונה להבראת המצב הבעייתי שנוצר. ל-"מיינט" נודע כי ראש העירייה רפי סער בחר בעליזה זיידלר גרנות, מהנדסת העיר לשעבר בהוד השרון, ומהנדסת עיריית רמת גן מאז נובמבר 2014, בתור המהנדסת הבאה של עיריית כפר סבא. מינויה צפוי לעבור אישור בישיבת המועצה הבאה שתתקיים במרץ. 

זיידלר גרנות, ילידת כפר סבא ובוגרת תיכון כצנלסון, מחזיקה בהשכלה אקדמית באדריכלות, מוסמכת לארכיטקטורה מטעם הטכניון. כיום היא מתגוררת בנס ציונה, כמו כן היא נשואה ואימא לשניים.

יש לציין, כי העיתוי הוא קריטי, בדיוק שלושה ימים לאחר שהוועדה המחוזית האריכה בחצי שנה את הדיון ההתנגדויות לתוכנית המתאר בעיריית כפר סבא, דיון שהוא בבחינת עקר ללא מהנדס עיר בתפקיד. עתה, יוכל סער בסיוע זיידלר גרנות, להתחיל את המסע של העירייה בדרך לשינויה, ואולי אף למשיכתה של תוכנית המתאר, שבשלב זה ההתנגדויות אליה הן בבחינת קונצנזוס.

אפילו יובל לוי, חבר המועצה מטעם תפו"ח ומ"מ ראש הוועדה לבניין, אמר עם כניסתו לקואליציה: "יש היום ואקום ענק בתחום ההנדסה. אין לנו אנשים. המצב זוועתי. המשרות לא מאוישות. אחת המטלות הכבדות שלקחתי על עצמי זה לשקם את העניין הזה, ואני עושה את זה כמובן בהתנדבות".

עליזה זיידלר גרנות. מינוי קריטי | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אישש את הדברים והוסיף:

"תכנון ופיתוח מיטבי של העיר למען תושביה הינו מסר מרכזי שעבר כחוט השני לכל אורך הקמפיין שלי. תפקיד מהנדס העיר הוא אחד מהתפקידים החשובים ביותר לרשות, ולכן מיד עם כניסתי לתפקיד הוריתי על פרסום מכרז לתפקיד זה. מהנדס העיר יצטרך להתמודד עם אתגרים עירוניים רבים וביניהם מדיניות ההתחדשות העירונית, תכניות פינוי בינוי, תכנית המתאר, ותמ"לים, פיתוח אזורי תעסוקה, פרויקטים לזוגות צעירים, מחיר למשתכן ועוד.

"בתום הליך מכרז נבחרה האדריכלית עליזה זיידלר גרנות, אשת מקצוע מהשורה הראשונה. גרנות בעלת ניסיון מקצועי עשיר בתחום התכנון העירוני, ובטוחני כי תפעל למען תושבי העיר. אני מברך את עליזה ומאחל לה הצלחה רבה בתפקידה".

עובד עיריית רמת גן לשעבר שעבד עם זיידלר גרנות, אמר: "מדובר באישה מדהימה, כפר סבא הרוויחה".