השרב הצפוי והנזק האקולוגי עשו את שלו. ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, יזם בשיתוף עם קאנטרי גלי השרון בכפר סבא (רחוב משעול גיל), ל"ג בעומר אלטרנטיבי במהלכו יוכלו ליהנות ילדי כפר סבא מבילוי רטוב במתקני הקאנטרי המקומי.

השרב עשה את שלו | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

לדברי העירייה: "יוזמה ברוכה זו הינה חלק מהקמפיין העירוני לצמצום ואיחוד מדורות, אותו מובילה העירייה בשבועות האחרונים. לאור התחזית המטאורולוגית, שקבעה כי בימים הקרובים צפוי מזג אוויר קיצוני ועומס חום ניכר, דבר שעלול לגרום להתלקחות שריפות, יזמה העירייה בשיתוף עם קאנטרי 'גלי השרון' חלופה למדורות ל"ג. תושבי העיר, ילדים והורים כאחד מוזמנים להגיע לקאנטרי ולחגוג את החג ברוח אחרת - להחליף את המדורות ברחצה לילית בבריכה".

הבריכה תהייה פתוחה הערב (ד') ומחר (ה') בין השעות 22:00-17:00 בעלות כניסה סמלית של 20 שקל לילד ו- 30 שקל למבוגר.

מיזם זה כאמור מצטרף לקריאה של העירייה לתושבים לקיים מדורות משותפות בל"ג בעומר במטרה להקטין את פליטת גזי החממה ולצמצם את הפגיעה בכדור הארץ. כחלק מהקריאה חולקו גם ערכות פיקניק במתנה לכיתות שהתאגדו לפעילות ל"ג בעומר ללא מדורות.

חבר מועצת כפר סבא אורן כהן, שמשמש בתפקיד יו"ר דירקטוריון גלי השרון, אמר: "עומס החום הצפוי בימים הקרובים הינו סכנה של ממש בכל הקשור להדלקת מדורות ועל כן החליטה עיריית כפר סבא בשיתוף קאנטרי 'גלי השרון' לקרוא לתושבים לקיים את פעילות החג בבריכה ולא בהדלקת מדורה. אני מזמין את התושבים ליהנות מרחצה קרירה בבריכה ולהימנע מזיהום הסביבה והתלקחות מיותרת של שריפות מסכנות חיים".