לא, לא מדובר בפלישה של הוביטים, גם לא במלונות כלבים מאולתרות. אם תתקלו בימים הקרובים בבתים מיניאטוריים מקרטון מפוזרים ברחובות כפר סבא, זה לא מקרי. 

פעילי התנועה למען בעלי החיים, "שחרור מוחלט", התכנסו לקראת החורף בביתה של תושבת העיר, לילך יעקב, ובנו מחוסות חורף לחתולים, על מנת לאפשר להם שהייה חמימה יותר ומקלט מפני הקור והגשם. בפעילות השתתפו ילדים, נוער ובוגרים, ונבנו מעל 70 בתים שפוזרו ברחבי העיר.

פעילות הכנת הבתים. בתמונה הקטנה:  הדייר הראשון | צילום: באדיבות שחרור מוחלט

את הציוד, שכלל קרטונים, ניילונים אטומים למים, ניירות דבק ובדים ישנים, הביאו המשתתפים, ואת עבודת הבנייה עשו ביחד. הילדים איירו שלטים בזמן שהבוגרים עסקו בחיתוך והדבקה. יש לציין, שחורף סוער עלול להיות בגדר גזר דין מוות  עבור לא מעט הולכי על ארבע חסרי ישע.

צחי, פעיל שהשתתף בפעילות, מסר: "מחמם את הלב לראות את הקהילה נרתמת למען החתולים חסרי הבית. אנשים שהמכנה המשותף שלהם הוא דאגה לחלש, משתפים פעולה ללא כל תמורה. זאת הדרך לשלב בעלי חיים במערכת החינוך, ולא לכלוא אותם בכלובים בפינות חי".

הפעילה קרן נאור מוסיפה: "מדובר בפעילות ערכית וחינוכית ומאוד פשוטה. אנו קוראים לציבור ולתושבים שנתקלים בבתי המחסה הללו לשמור עליהם ולא להשחית או לזרוק. החתולים הם גם חלק מהעיר, יחד איתנו. בואו נעזור להם".