ביום חמישי, 27 ביוני 2019, יתקיים טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל האוויר בחצרים.

סגן ע'. צילום: דובר צה"ל

בטקס "מסדר כנפיים" יוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס מחזור 178 והוא יתקיים בסימן 50 שנים למלחמת ההתשה ובמעמד ראש הממשלה ושר הבטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי, ומפקד חיל- האוויר, אלוף עמיקם נורקין. הקורס נחשב כקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה"ל, כשאורכו 36 חודשים, ובין מסיימיו במגמת מסוקים סגן ע' מכפר סבא. 

סגן ע', עשה תואר בניהול טכנולוגיות מידע ומתגורר בכפר סבא. בזמנו החופשי אוהב ע' לשחק כדורגל וכדורסל, מנגן בגיטרה וגולש גלים וסנובורד. בתיכון, הרחיב פיזיקה ומחשבים ואהב מאוד את המקצוע. ע' לא תמיד חלם להיות בצוות אוויר אך רצה להיות לוחם וקצין בצה"ל מגיל צעיר ולאחר קבלת המיונים לטיס, המשיך והתקדם בשלבים.

אביו של ע'  טייס היה טייס בעצמו אך זה לא מה שגרם לו לרצות להיות בצוות אוויר, ע' הבין שזה תחום שמעניין אותו עם הזמן.

למפגש עם מפקד חיל האוויר, בו מציגים דמויות משפיעות, יגיע סבא שלו מצד אמא, על כך מספר: "הוא דמות משמעותית בחיים שלי, אני לא בטוח שהוא יודע את זה לכן חשוב לי להוקיר לו תודה".

על שילוב מיעוטים ושילוב נשים בקורס טיס הוא מספר: "אני חושב שזה ממש לגיטימי וכדאי לאפשר שילוב מיעוטים בקורס טיס. גם שילוב נשים בטיס- זה מבורך, נשים הן צד חשוב וחלק איכותי וגדול מהאוכלוסייה שחשוב לקדם".

משפחתו  וחבריו של ע' עומדים לבוא לסיום הקורס ועל כך הוא מתרגש. יש לו 2 אחיות ואח מהצד של אמא ושני אחים מהצד של אבא. אבא של ע' היה טייס בטייסת 124 ועבר לטייסת 114 ואף סיים בקורס 125.

אבא נ' עובד בהייטק ואמא מירית מנהלת אגף בעירייה במרכז הארץ.