בתום מכרז שהתקיים לאחרונה בעיריית כפר סבא כדי לאתר מנהל אגף חינוך חדש, נבחר ד"ר אורי ארבל גנץ. גנץ נבחר מבין 34 המועמדים שפנו למשרה.

ד"ר ארבל גנץ, שמשמש כיום כמנהל אגף החינוך בעיריית רמת השרון, בעל קריירה ענפה בתחום החינוך. ארבל גנץ מחזיק בתואר דוקטור במדיניות ומנהל ציבורי מטעם אוניברסיטת תל אביב, בתואר שני במדיניות ציבורית, ובתואר ראשון במדעי המדינה, אף הם מטעם אוניברסיטת תל אביב.

ד"ר אורי ארבל גנץ. מכיר היטב את כפר סבא | צילום: באדיבות עיריית כפר סבא

ארבל גנץ מתגורר בכפר סבא בעשרים השנים האחרונות ואב לשני ילדים. בעברו שימש כחבר הנהגת ההורים בעיר במשך תשע שנים.

מעיריית כפר סבא נמסר כי בתפקידיו הקודמים היה ארבל גנץ מרצה וחוקר באוניברסיטת חיפה, בר אילן, בן גוריון, תל אביב, המרכז הבינתחומי הרצליה ובעוד מגוון רב של מוסדות חינוך. הוא אף כיהן כדיקאן הפקולטה לחברה ולתרבות, וכן כראש בית הספר לחברה ממשל במכללה האקדמית בית ברל.

בחודש וחצי האחרון מילאה את התפקיד אורית ליבוביץ כממלאת מקום לאורלי פרומן שסיימה את תפקידה ועברה לפוליטיקה הארצית (פרומן ממוקמת במקום ה-31 ברשימת כחול-לבן, א.י). ליבוביץ שלא ניגשה אל המכרז האחרון, ושימשה במקביל כמנהלת מחלקת חינוך יסודי, אמרה:

"נעתרתי לבקשת הנהלת העיר למלא את מקומה של מנהלת האגף באופן זמני ועד לבחירת מנהל במכרז. אני מודה להנהלת העיר על האמון בי, ואמשיך לתרום בחינוך היסודי בפרויקטים הרבים והמשמעותיים אותם אני מובילה ובמקביל אשמח לסייע לאורי ארבל גנץ עם כניסתו לתפקיד וללוותו בצעדיו הראשונים באגף. אני מאחלת לו הצלחה רבה".

ד"ר אורי ארבל גנץ, מנהל אגף החינוך הנבחר, אמר:

"אני מודה לראש העיר, רפי סער, על האמון הרב בבחירתם בי לניהול אגף החינוך בכפר סבא. זו זכות גדולה מאד עבורי, וכתושב העיר ההתרגשות כפולה ומכופלת. האחריות היא רבה מאד ובצוותא עם ראש העיר, מחזיקת תיק החינוך, ד"ר אסנת ספורטה, מנכ"ל העירייה, איתי צחר, צוותי המקצוע באגף החינוך ובמוסדות החינוך העירוניים ובשיתוף קהילת ההורים ומשרד החינוך- אני משוכנע כי נפעל במרץ לקדם את העיר להישגים חינוכיים בכל התחומים תוך עמידה באתגרי ההתפתחות, ההתחדשות והחדשנות המקצועית".

ראש העירייה, רפי סער אמר לאחר מינויו של ד"ר ארבל גנץ:

"קידום מערכת החינוך העירונית למצוינות נמצא בראש סדר העדיפויות ועיריית כפר סבא תשקיע בכך משאבים רבים, זאת כפי שהבטחתי לאורך קמפיין הבחירות. בתום הליך מכרז ארוך אליו נגשו מועמדים רבים שהציגו רקורד מקצועי עשיר, ד"ר אורי ארבל גנץ בלט במיוחד ולכן נבחר לתפקיד מנהל אגף החינוך.

"לאורי רקורד מקצועי עשיר בתחום החינוך, והוא מגיע עם ניסיון ציבורי עשיר. אין לי ספק כי יצעיד את מערכת החינוך שלנו אל העתיד בהצלחה ובהישגים משמעותיים. אני מודה לאורית ליבוביץ שנעתרה למלא את מקום מנהלת אגף החינוך בחודשים האחרונים ועשתה זאת במצוינות, במסירות ובמקצועיות רבה".

ד"ר אסנת ספורטה, המשנה לראש העיר ומחזיקת תיק החינוך:

"אני מברכת את אורי על בחירתו לתפקיד מנהל אגף החינוך של כפר סבא. מספר המועמדים לתפקיד היה רב, והיו ביניהם מועמדים ראויים ביותר, עובדה שהפכה את הבחירה למאתגרת. אני משוכנעת שהניסיון המגוון של אורי הן כמנהל אגף חינוך ברמת-השרון והן כדיקן הפקולטה לחברה ותרבות, והיכרותו המצוינת עם מערכת החינוך הישראלית, כמו גם עם מודלים מגוונים של מערכות חינוך בארץ ובעולם, יהוו קרקע פורייה לחשיבה משותפת פורצת דרך ולהובלת שינויים במערכת החינוך של כפר-סבא. כמו כן אני מבקשת להביע את הערכתי לחברי ועדת המכרז ובעיקר לראש העיר, ששימש כיו"ר הועדה, על ניהול הדיון, שהיה מקצועי וענייני".