עיריית כפר סבא החליטה לבטל את האבטחה בפארק כפר סבא. אנשי הבטחון שעמדו בכניסה יוחלפו במצלמות בטחון שכבר רושתו בפארק ויעניקו תחושת בטחון לנכנסים בשעריו. לדברי העירייה, המהלך מתואם עם גורמי הבטחון השונים. 

תושבי העיר זועמים על ההחלטה: "מדובר בהחלטה שערורייתית", אומר תושב העיר, ג.י: "לפארק כפר סבא לא נכנסים רק תושבי העיר אלא גם בני מיעוטים מקלקיליה וממקומות נוספים ששייכים לרשות הפלסטינית, וגם גורמים עבריינים מערים שכנות. איך בדיוק מצלמות בפארק יוכלו למנוע חלילה פעילות עוינת נגד המגיעים לפארק. כידוע, בפארק מתקיימים לעיתים הופעות המוניות וזה כר נרחב לכל מי שרוצה לפגוע בישראלים". 

פארק כפר סבא. צילום: עיריית כפר סבא

"מצלמות לא יכולות למנוע פיגועים", אומרת תושבת העיר ששמה שמור במערכת, "מצלמות יכולות לצלם בסך הכול אם נגנב משהו או התפתחה קטטה ואז דרכן למצוא את המעורבים. שמירה ואבטחה נועדו למנוע גניבות וקטטות ופיגועים. זה כל המהות שלהם. אנחנו לא חיים בנורווגיה, כפר סבא היא עיר שמאוד סמוכה לרשות הפלסטינית וזה אומר הכול. חוץ מזה, חייבים מאבטחים אנושיים במקום כדי שיוכלו למנוע מעשי  ונדליזם או לחילופין קטטות המוניות שיכולות לפרוץ במקום. מי ימנע את זה? מצלמת הבטחון?". 

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא שמה את ביטחון תושביה בראש סדר העדיפויות ופועלת אך ורק בהתאם להנחיות המשטרה ואגף ביטחון, בטיחות ושירותי חירום. במסגרת זו, רושת הפארק העירוני במצלמות לצורך הגברת שירותי ותחושת הביטחון של באי ומשתמשי הפארק. בימים אלו נבחנת רשת המצלמות ועד להפעלתן ימשיך הפארק להיות מאובטח. לאחר הפעלת המצלמות ברחבי הפארק העירוני ובהתאם להנחיות הביטחון, יצומצמו תפקידי הביטחון במקום".