אחרי שנים של הזנחה החלו שיפוצים בבית הספר היסודי יצחק שדה בכפר סבא. בית הספר שסבל מהזנחה תשתית וכן מצפיפות עובר כעת, במסגרת שיפוצי הקיץ, גם הרחבה הכוללת תוספת של שש כיתות חדשות במבנה חדש. 

בית ספר יצחק שדה כפר סבא. צילום: google street

אלא שהורים רבים בבית הספר קובלים על כך שהרחבה זו באה על חשבון מגרש המשחקים של שכבה א- וב'. "בעירייה טוענים כי יינתן מקום חלופי למגרש המשחקים", אומרים ההורים, "אבל לא בטוח באיזה מקום מדובר, אם בכלל, ולכמה זמן. זה מצויין שמרחיבים את בית הספר ומשפצים אותו. הגיע הזמן. אבל למה משהו חייב לבוא על חשבון משהו אחר. למה אי אפשר לעשות עבודה כמו שצריך?". 

כדי לבנות מבנה חדש לכיתות חדשות צריך שטח. 

"ברור שצריך שטח, ואמרו לנו בהתחלה, לא רק אמרו הבטיחו ,שהשטח עליו ייבנה המבנה נמצא ממזרח לבית הספר, בלי פגיעה בתלמידים. אלא שעכשיו מתברר שבשטח הזה אמורים להקים חניות במקום. זה לא רציני. הבטחתם - תקיימו". 

בהנהגת ההורים הביעו השבוע חשש, בנוסף, כי העבודות לא יסתיימו עד לתחילת השנה, בעוד כחודש, וטוענים כי פניות בנושאי בית הספר לראש העירייה, רפי סער וראש אגף החינוך, טרם נענו. 

בתחילת השבוע הוציאה הנהגת ההורים הודעה להורי התלמידים: "השיפוץ בעיצומו מקווים לבי"ס מחודש בתחילת שנה. בשבוע שעבר הועבר מייל לראש העיר ומנהל אגף החינוך בנושא הרחבת ביה"ס שטרם נענה. 

"כיום, מרחיבים את ביה"ס בעוד 6 כיתות על חשבון המשחקים של שכבת א-ב ואין מענה אחר למשחקים. אמורים לטפל בנושא המיקום הזמני, אבל אנחנו דואגים למיקום הקבוע. ועל כך הייתה הפניה לראש העיר. הייתה כוונה והבטחה להרחיב את ביה"ס לכיוון השטח של העצים ממזרח, אבל היום מתכננים להמיר את השטח הזה לחניות.

"שטח משחק מוסדר חשוב מאוד לרווחת הילדים ומונע גם אלימות. כעת, יש צורך בהצפת הנושא מול הגורמים בעירייה, מבקשים את עזרת ההורים בפניות רבות ככל שניתן". 

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא מבצעת בימים אלו שדרוג מקיף של מוסדות החינוך ברחבי העיר, לאחר שנים ארוכות של הזנחה, לטובת כל תלמידי העיר. בבית הספר יצחק שדה מתבצע שיפוץ עומק חסר תקדים, הכולל תוספת של 6 כיתות חדשות במבנה חדשני ושיפוץ המבנה הקיים, לטובת כלל תלמידות ותלמידי בית הספר, ההורים והצוות החינוכי. הורים ותלמידי בית הספר מברכים על המהלך, לו חיכו במשך שנים. אין כל 'הצפה' של הנושא וכל הפניות והסוגיות יטופלו ומטופלות מול אגף החינוך והנהגת ההורים, תוך שיתוף ושקיפות מלאים".