המבקר המחוזי במשרד רשם האגודות השיתופיות, יונה בר נתן, הודיע היום (חמישי) למפעל המים, כי שני סגני ראש העיר בשכר, עילאי הרסגור הנדין ודני הרוש, צריכים לפרוש מחברותם בוועדת הביקורת של מפעל המים. 

צילומים: פרטי

כזכור, לפני כחודשיים פנה ראש העירייה לשעבר צביקה צרפתי לרשם האגודות לבדוק את חוקיות חברותם של שני סגני ראש העיר בשכר במפעל המים, בה בעת שיו"ר הדירקטוריון של מפעל המים הוא ראש העיריה רפי סער. 

המבקר המחוזי במשרד רשם האגודות השיתופיות, יונה בר נתן, קיבל למעשה את כל טענותיו של צרפתי וקבע חד משמעית: "בין סגני ראש העיר כפר סבא, המועסקים בשכר, לבין ראש העיר המכהן גם כיו"ר ועד ההנהלה, מתקיימים יחסי עבודה, יחסי אמון, יחסי שליחות ואף יחסי מרות..זהו מצב שבו קיים לכאורה יותר מאשר חשש לניגוד עניינים.

"ישנה גם חשיבות לנראות נקיות עבודת הביקורת כלפי החברים ובכלל", כתב המפקח, וקבע: "אשר על כן, מטעמים אילו הנני סבור כי הדבר הנכון והראוי לעשות הוא למנות ועדת ביקורת שתהיה משוחררת מכל חשש או מכשול וטוב ונכון ששני החברים אשר
משמשים כסגני ראש העיר בשכר יפרשו מתפקידם ושאסיפת המורשים תבחר בשני חברים אחרים במקומם". 

מקורות יודעי דבר מסרו כי להחלטה זו משמעות רבה והיא משליכה על הניסיון למנות את יולי גת, מנהלת מטה הבחירות של רפי סער, כמ"מ מנכ"לית במפעל המים, כפי שפרסמנו הבוקר, והחשש לניגוד עניינים בנושא זה מובהק, כפי שהבהיר המפקח על המחוז. 

צביקה צרפתי | צילום: יח"צ

צביקה צרפתי: "החלטת רשם האגודות השיתופיות היא אמירה חד משמעית. מינוי סגני ראש העיר במפעל המים יש בו ניגוד עניינים. חבל שראש העיר רפי סער לא הבין את המובן מאליו בעצמו. עבודת הביקורת במפעל המים חייבת להיות עצמאית ולא נוכל להשלים עם מינויים הנגועים בניגודי עניינים כפי שראינו במקרה הזה וכפי ששמענו שעוד עתידים לקרות". 

מעילאי הרסגור נמסר: "מיד כשעלתה בעיה בנושא חברותי במפעל המים, פרשתי מחבורותי בוודת הביקורת, ולכן מכתב רשם האגודות אינו רלוונטי לגביי".