בשריפה הטרגית שפרצה בבניין ברחוב השקמה בכפר סבא לפני כשבועיים, איבד את חייו ראובן אטרינגר בן 58, נשוי ואב לשני ילדים. עתה, מעבר להתמודדות עם האובדן, נדרשת כעת המשפחה לעמוד אל מול הצורך לבנות מחדש קורת גג.

הדירה ברחוב השקמה | צילום: פרטי

ביוזמה נפלאה של חבריו של המנוח מקהילת בית הכנסת "קיבוץ גלויות" ואנשים נוספים מהעיר כפר סבא, קמה קבוצת וואטסאפ "כולם בשביל אחד" שכל מטרתה לעמוד לצד המשפחה. נכון לזמן כתיבת הידיעה, חברים בקבוצה קרוב ל-40 אנשים הנכונים להושיט יד פיזית ונפשית ולהתגייס ככל האפשר. על אף רוחב הלב, קרובי המשפחה מספרים כי הצורך בעזרה כספית עודנו קיים ורחוק מלהתמלא. קיים קושי גדול בפינוי הדירה מתכולתה ההרוסה – ויתר על כך, במציאת הכספים שיסייעו, במיוחד לאור הידיעה כי הדירה ותכולתה אינן היו מבוטחות.

בשיחתנו עם ישראל, בנו של ראובן, אמר: "אבא ראה בכל אחד את הנקודה החיובית והמיוחדת שלו. הוא הקשיב לי כמו שאף אחד לא הקשיב. גם שעזבתי את התורה ואת המצוות לכמה שנים, הוא המשיך להאמין בי וקיבל אותי כמו שאני. זו דוגמה לכל הורה לקבל את בנו כמו שהוא".

לאור המצב הקשה, מוסיף ישראל: "נשמח למתנדבים שיסייעו בפינוי הדירה מתכולתה ואם זאת לא בקשה גדולה מדי, לאנשים שיוכלו לסייע בשמירה על האחיינים בזמן הקרוב. כל סיוע יתקבל בהערכה".

כל היכול לתרום כלכלית מוזמן להעביר את תרומתו לחשבון הבנק של המשפחה, במספר:231679. לכל מתן סיוע נוסף ניתן לפנות לשולמית, במספר: 0529261200.