בדיקות זיהום האוויר האחרונות של העירייה בשכונה הירוקה, שהעלו חשד לזיהום אוויר גבוה, ואף הביאו את ראש העירייה רפי סער להתבטא נגד מפעל בראון הסמוך, עשו את שלהן. הקהילה הירוקה הוציאה הודעה מיוחדת לפיה היא "אומרת די למטרדי הריח וזיהום האוויר". כאות מחאה ישביתו הורים משכונות 60 ו-80 וכן משכונות סמוכות את הלימודים בבית הספר גולדברג מחר (ג') בין השעות 10:00-8:00, כמו גם בחלק ממהגנים בשכונה.

שלטים נתלו בשכונה הירוקה כמחאה | צילום: ורד אלמן

בשאר המוסדות מתוכננים לימודים של מערכי שיעור הקשורים למאבק. המטרה היא כמובן לאותת למשרד הגנת הסביבה, ולגורמים ברמה הארצית באופן חד משמעי למצוא דרך לפתור את בעיית זיהום האוויר.

כזכור, במהלך ניטורי אוויר בשבועות האחרונים נתגלו בסמוך לבית הספר לאה גולדברג ממצאים מדאיגים במספר בדיקות אקראיות של איכות האוויר. בחודש מאי ונובמבר האחרון התבצעו ניטור ע"י משרד להגנת הסביבה וע"י העירייה, ובו התגלו רמות גבוהות של פורמלדהיד. עם זאת, הדעות בין המומחים השונים חלוקות לגבי הסכנה הנצפית ממזהמים אלו.

איריס ברלס, נציגת תושבי השכונה, צוות מטרדי ריח ואוויר נקי, סיפרה: "השביתה מחר בבית הספר לאה גולדברג ובחלק מהגנים מבחינתנו היא מסר למשרד להגנת הסביבה על מפגעי הריחות והזיהום. המשרד להגנת הסביבה לא לוקח אחריות על הנושא. חייבים לבדוק מה מקור המפגע, כרגע זה לא נעשה. תפקידו למצוא את מקור המזהמים ולטפל, מדובר בחומרים מסרטנים הפוגעים בילדים שלנו, אני חייבת לציין שרפי סער הראה נכונות ורצון לטפל בצורה בלתי מתפשרת ואנו מודים לו על כך, לכן צמצמנו את השביתה לשעתיים בלבד".