כפר-סבא פותחת את עידן הרכב החשמלי: פרויקט ביוזמת עיריית כפר סבא באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא, קורם עור וגידים, לאחר שהוסכם על שיתוף פעולה עם חברת "קרסו מוטורס" ושותפות עם מילגם EV-edge, במסגרתו יוצבו מאות עמדות להטענת רכבים חשמליים ברחבי העיר, כשהעמדה הראשונה תוצב בימים הקרובים, ברחוב התעש באזור התעשייה.

ראש העיר רפי סער וסגן ראש העיר עילאי הרסגור-הנדין ברכב החשמלי. צילומים: עיריית כפר סבא.

המהלך התקדימי כולל שני חלקים – יצירת היצע מלא של עמדות הטענה בעיר והגדלת ביקושים לרכישת רכבים חשמליים בקרב תושבי העיר וקהל העובדים בה.

בשלב הראשון בפרויקט יוצבו 8 עמדות טעינה ראשונות במיקומים נבחרים, כאשר העמדה הראשונה תוצב כבר בימים הקרובים. בהמשך, תיפרס תשתית הטענה לרכבים במרחב הציבורי על פי ביקוש המוערכת בכמה מאות עמדות טעינה, במטרה להקים רשת טעינה גם בסמוך לבתי התושבים. העמדות יותקנו על ידי מילגם EV-edge. עמדות הטעינה הן החכמות והמתקדמות בישראל ומאפשרות טעינה של כל סוגי הרכבים החשמליים הנטענים הקיימים, וגם אלו הצפויים להגיע  בעתיד.

 המכונית החשמלית  הראשונה בה צפויים לעשות שימוש התושבים היא רנו ZOE החדשה – מכונית 100% חשמלית עם טכנולוגיה חדשנית וטווח נסיעה רחב המעניק חווית נהיגה מרגשת.

במקביל, הושק בימים אלה קמפיין רחב היקף לעידוד מעבר לרכבים חשמליים בשיתוף עם חברת "קרסו מוטורס", במטרה לפשט את המעבר לרכב חשמלי במקביל להקמת רשת הטעינה בעיר. במסגרת זו יימכרו 2 דגמים חשמליים - רנו ZOE הסופר המיני חשמלית שנמכרת בישראל וניסאן LEAF, המשפחתית החשמלית שעתידה להגיע בקרוב לארץ.

עמדת הטענה לרכב חשמלי של מילגם EV-edge

כדי לעודד את המעבר לרכבים חשמליים, יינתן פטור מלא מתשלום דמי חניה לרכבים חשמליים ברחבי העיר, וכן יסומנו בצבע ייחודי חניות ייעודיות עם עמדת הטעינה שיוקצו לרכבים חשמליים בלבד. כאמור, את עמדות הטעינה שיוצבו בעיר תתקין מילגם EV-edge. בנוסף, תושבי העיר שיהיו מעוניינים, יוכלו לקבל שירות וי.אי.פי עד הבית – במסגרתו יוכלו ליהנות מנסיעת מבחן עד הבית.

ראש העירייה, רפי סער: "עיריית כפר סבא מקדמת בימים אלו שורה של פרויקטים סביבתיים, כחלק ממדיניות עירונית ירוקה. אני מברך על שיתוף הפעולה עם חברת 'קרסו מוטורס' ועם קבוצת מילגם EV-edge, במסגרתו נקדם את המעבר לרכבים חשמליים ונפחית את זיהום הסביבה של הכפר-סבאיים בפרט, ובכלל. עיריית כפר סבא תמשיך ליזום פרויקטים נוספים בתחום ואני קורא לתושבי העיר להצטרף למהפכה ולעבור לרכב חשמלי. בזכותכם העיר הירוקה שלנו תהיה ירוקה מתמיד".

רועי שחורי, מנהל רנו בישראל ב"קרסו מוטורס": "אנו מברכים את עיריית כפר סבא על היוזמה ושמחים לשתף פעולה בקידום המהפכה לתחבורה בר קיימא בישראל.  תאגיד רנו – ניסאן החל את המהפכה החשמלית בעולם. 'קרסו מוטורס' רואה בפריסת תשתיות טעינה חשיבות עליונה ביצירת המהפכה החשמלית ובהצלחתה בישראל.  עם הדגמים רנו ZOE וניסאן LEAF, אנו מציעים לתושבי כפר סבא חיסכון משמעותי בהוצאות הדלק והאחזקה, ונסיעה במכונית ששומרת על איכות הסביבה ומונעת זיהום אוויר. אנו מברכים את העיר כפר סבא על היוזמה ומקווים שערים נוספות בארץ ילכו בעקבותיה ויעודדו מעבר לרכבים 100% חשמליים".