קשה היה להתעלם מהר הזבל העצום והפיראטי שנוצר ליד בית העלמין גאולים בכפר סבא. המזבלה שהתפרשה על פני 26 דונם השייכים לעירייה, צדה גם את עיניה של משטרת ישראל, שאספה במשך זמן ארוך מידע על המזבלות השונות ברחבי הארץ, ופשטה עליהן הבוקר (ב'), ביניהן גם זו הכפר סבאית.

לפי משטרת ישראל, בתום חקירה סמויה וממושכת הורם המסך מעל תעשייה שגלגלה מאות עשרות מיליוני שקלים תוך השתלטות על אדמות מדינה בשפלה ושרון, הפיכתן למטמנות פיראטיות מזהמות  וביצוע עבירות הלבנת הון והעלמת הכנסות.

במהלך החודשים האחרונים התבצעה פעילות סמויה ממושכת של איסוף ראיות ותצפיות בליווי, על ידי צוות חקירה מיוחד של המטרה, ובסיוע של הפרקליטות האזרחית והפלילית, יחידת מס הכנסה תל אביב מרשות המיסים, המשרד לאיכות הסביבה ורשות מקרקעי ישראל.

הבוקר, עם המעבר לפעילות גלויה נכנסו מאות שוטרים למתחמים בהם על פי החשד מתבצעות העבירות, באתרים הבלתי חוקיים בכפר סבא, פתח תקווה, רמלה, ולוד.

המכולות ליד בית העלמין. נפלו בין הכיסאות | צילום: פרטי

על פי החשד, באתרים אלו, וביניהם זה הכפר סבאי, התבצעו לאורך שנים שפיכת פסולת בניין שמגיעה מאתרי בנייה ותחנות מעבר לא חוקיות. פסולת זו גורמת לפגיעה קשה בסביבה, במאגרי מי התהום ובניקוז הנחלים, דבר המהווה סכנה ממשית לשלום הציבור. בנוסף, על פי החשד שימשו אתרים אלו להלבנת הון ועבירות מס נוספות אשר הניבו לחשודים רווחים של מיליוני שקלים.

לפי המשטרה בכפר סבא השתלטה משפחה מקומית על שטח השייך לעירייה בגודל של כ-26 דונם, בסמוך לבית העלמין המקומי.

יתר המזבלות שנתפסו: בפתח תקווה השתלטו החשודים על קרקעות בבעלות פרטית בסמוך לכביש 483, מדובר בקרקעות בשטח של כ- 100 דונם. ברמלה שפכו החשודים פסולת בשטח הממוקם בשכונת ג'ואריש ונמצא בבעלות רשות מקרקעי ישראל. בלוד שפכו החשודים פסולת באמצעות משאיות בנחל איילון הסמוך למושב זיתן ולעיר לוד.

מתוך חקירת המשטרה | צילום: דוברות המשטרה

במסגרת הפעילות תפסו שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, פקחי איכות הסביבה, יחידות רשות המיסים וגורמי מקצוע נוספים, 24 משאיות, 6 רכבי ציוד מכני הנדסי, 5 נגררים ורכבים פרטיים בשווי מיליוני שקלים, בכל האתרים. 7 חשודים נעצרו (ביניהם כפר סבאי אחד) ו-41 חשודים עוכבו לחקירה, בחשד לעבירות פינוי ושפיכת פסולת, השלכת חומר למקור מים, ניהול עסק ללא רישיון ועבירות מס.