משטרת כפר סבא סגרה תיק חקירה שנפתח נגד בוגר תיכון (18.5) מאזור כפר סבא, והודיעה כי לא תגיש נגדו כתב אישום בגין תקיפה, בעקבות חששו שכתב האישום עלול לפסול אותו לשירות ביחידות שדה יוקרתיות בצה"ל.

למד את הלקח? | אילוסטרציות: שאטרסטוק

הפרשה החלה בחג פורים בשנה שעברה, כשהנער היה תלמיד בכיתה י"ב והגיע שיכור לבית הספר. בבית הספר הזמינו את הוריו, וכשאביו הגיע החל הנער להשתולל ולצעוק ונהג באלימות. לטענת סניגורו, עו"ד אלון זלצברג, מאבטחים של העירייה שניצבו באותה עת מחוץ לבית הספר, שמעו את הצעקות ונכנסו לבית הספר, ולמרות שהתלמיד כבר היה רגוע אחד המאבטחים אמר לו משהו, בין השניים התפתח דין ודברים, כשבתגובה דחף התלמיד את אחד המאבטחים והיכה מאבטח אחר.עוד לטענתו, אחד המאבטחים הוציא לכאורה גז פלפל והתיז על התלמיד, שהתחיל שוב להתפרע, המאבטחים הזעיקו מאבטחים נוספים, אשר התנפלו על הילד וריתקו אותו לרצפה, והוא פונה בהמשך לבית החולים על ידי אביו. לדברי הנער, "לאחר האירוע סבלתי מטראומה ובמשך חצי שנה לא הצלחתי להירדם בלילות. גם לא אכלתי כמו שצריך, בגלל המכות שחטפתי".

בהמשך נודע להורים, כי נפתח לבנם במשטרה תיק פלילי וכי הוחלט להגיש נגדו כתב אישום במסגרת, ויוטל עליו לשלם פיצוי למאבטחים וללכת לטיפול. בינתיים, עמד הנער לפני גיוס וזומן לכמה יחידות קרביות כלוחם, ביניהן יחידות מובחרות, והוא אכן היה מועמד לשרת באחת מהן, אך קיבל זימון נוסף ללשכת הגיוס והבין שהסיבה לכך היא התיק הפלילי שנפתח נגדו. לעזרתו התגייס עו"ד זלצברג, ידיד של האב.

"הסברתי לתובעת בתיק שהתיק הזה צריך להיסגר", הוא אומר. "אמרתי לה שמדובר במשפחה נורמטיבית, ושהנער עובד ומפרנס את עצמו. הסברתי לה את חשיבות סגירת התיק באופן מיידי, והיא השתכנעה. אם התיק היה עדיין פתוח, זה היה פוגע בסיכוייו להתגייס ליחידה שהוא מעוניין בה". 

"אני למדתי את הלקח מהאירוע והפסקתי לשתות משקאות משכרים, רק קצת בירה בבית, וגם זה לעיתים רחוקות", מבטיח הצעיר.

מהמשטרה נמסר: "במסגרת הסדר מותנה ולאחר שנשקלו השיקולים ונבחנו הראיות והנסיבות, הוחלט לסגור את התיק".