לאחר שהודיעה לפני כחודש כי הפרסום לשיבוץ הגנים יוקדם, על מנת לאפשר ערעורים אפקטיביים יותר, הודיעה עיריית כפר סבא על מהלך בהובלתה של חברת המועצה ד"ר אסנת ספורטה (מספר 3 ברשימה של רפי סער, והמועמדת לקבלת תיק החינוך במועצה), בו מתוכננת מהפכה של ממש בתחום השיבוץ לגנים.

מהעירייה נמסר כי החל מהשנה יקבלו ההורים מסרונים לטלפון הנייד שלהם, ובהם הסבר על תהליך קבלת ההחלטות והשיקולים העומדים בבסיס השיבוץ, כמו גם עדכון סטטוס הרישום והשיבוץ של ילדיהם.

ילדי הגנים. שיבוצי המהפכה? | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

כמו כן, הודיעה העירייה כי תקים אתר ייעודי שייכלול את המידע הנ"ל וילווה את ההורה בתהליך הרישום, כמו גם שאלות ותשובות נפוצות בנושא התהליך, וכן קו פתוח להורים. כל זאת בנוסף לחוברת הרישום המסורתית.

המהלך מצטרף לזה של פרסום תוצאות השיבוצים והערעורים כבר בחודש יוני 2019, כפי שפורסם ב-"מיינט" לפני כחודש, בניגוד לשנים עברו בהן פורסם מידע זה רק בסוף חודש יולי, בסמוך לפתיחת הלימודים, אפקט שיצר מרמור וכעס רב בקרב הורים שבקשות ילדיהם לא התקבלו.

המהלך התקיים בשיתוף מלא של ועד גני הילדים וכן של נציגי הנהגת ההורים שהיו שותפים לגיבוש ההחלטה. זאת בהתאם לתפיסתו של ראש העירייה הנבחר, רפי סער, המבקש לייצר שקיפות רבה בעיריית כפר סבא.

לדברי ד"ר אסנת ספורטה :

"במפגשי התושבים הרבים שקיימנו עלה פעם אחר פעם נושא הרישום, תחושת היעדר השקיפות וחוסר הוודאות שחשו התושבים. תהליך הרישום החדש יאפשר להורים להכיר ולהבין את מערך השיקולים, דבר שיפחית חששות ויגביר את תחושת האמון במערכת העירונית. יש לציין כי הקדמת פרסום תוצאות הרישום תאפשר הכנה רגשית וחברתית מיטבית לילדים, ותיתן להורים ולצוותי החינוך זמן ראוי לקיים תהליך מדורג ומושכל של פרידה ולעידוד הכרויות וחברויות חדשות לקראת הכניסה לגן הילדים באחד בספטמבר".

ד"ר אסנת ספורטה | צילום: באדיבות העירייה

משרון שיינין, יו"ר וועד הורי הגנים בעיר, נמסר:

"ועד הורי הגנים מברך על יוזמת העירייה והעומדים בראשה, מר רפי סער וד"ר אסנת ספורטה, לפרסום מערכת השיקולים ואופן קבלת ההחלטות מאחורי כל השיבוץ לגנים, כמו גם על הקדמת מועד פרסום השיבוצים והערעורים.

"צעד זה מראה ששקיפות היא לא רק מילת בחירות, אלא גם משהו שאפשר, צריך ורצוי לשאוף אליו. אנו, בוועד הורי הגנים, בטוחים כי צעדים אלו יהוו שיפור משמעותי לתהליך הרישום ובעיקר יפחיתו את אי הוודאות הגדולה ששררה מידי שנה בנושא".