שוב זיהום חמור בשמי כפר סבא: עירית כפר סבא הוציאה הודעה חריגה הבוקר (חמישי) לפיה בשעות האחרונות מיתמר עשן כבד ושחור ממזרח לעיר שמקורו בקלקיליה. 

העשן כפי שצולם הבוקר. צילום: אזרחים למען אוויר נקי

"בשעות האחרונות מיתמר עשן כבד ושחור ממזרח לעיר. מקורו של העשן בעיר קלקיליה הסמוכה, שברשות הפלסטינית", נכתב בהודעה, "עיריית כפר סבא פועלת בכל המישורים בנוגע למפגע זיהום האוויר, לרבות פניות נחרצות לטיפול בנושא, שהועברו למינהל האזרחי ולמשרד להגנת הסביבה. עיריית כפר סבא שמה את טובת תושביה ואת איכות החיים בכפר סבא בראש סדר העדיפויות העירוני, ותמשיך לפעול מול הגורמים הרלוונטיים האמונים על הנושא, עד לטיפולו המלא ומיגור המפגע". 

מוקדם הבוקר פרסמו גם במטה המאבק "אזרחים למען אוויר נקי" את הודעה הבאה: "אם אתם גרים בכפר סבא והאזור סביר להניח שהתעוררתם לריח שריפה חריף. גם הלילה החליט עבריין להבעיר את הפסולת שלו על חשבון הבריאות שלכם ושל תושבי אזור שלם". 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "בעיר קליקיליה בתחום הרשות הפלסטינית התחוללה בשעות הבוקר שריפה גדולה שגרמה לעשן שחור שהתפשט באזור כולו. דווח לנו מהמינהל האזרחי, כי צוות מטעמם טיפל במפגע וכיבה את השריפה. יצוין, כי בתחנת ניטור האוויר של המשרד להגנת הסביבה בכפר סבא לא נמדדו ריכוזים חריגים במדד איכות אוויר".