לראשונה בכפר סבא: קבוצה חברתית לילדים בגילאי בי"ס יסודי, הסובלים מחרדה חברתית.

לעמותת רקפת, הפועלת בכפר הנוער עלומים בכפר סבא, מגיעים מדי שבוע עשרות בני נוער איכותיים, מחטיבות ותיכונים שונים בעיר, לפעילות חברתית מעצימה. המשותף לכולם הוא שהם מתמודדים עם מופנמות וחרדה חברתית ולומדים כיצד להתגבר עליה בקבוצה. 

אבנר דפני, מנכ"ל עמותת רקפת. צילום: אפי יוספי ופעילות העמותה ב'עלומים'

לאחרונה, גדל הביקוש בעיר למתן מענה גם לילדים צעירים יותר שסובלים מחרדה חברתית הגורמת להם להתבודד בהפסקות, להימנע מחוגים, לא להיפגש עם חברים אחר הצהריים ועוד. בשל כך, כפר סבא תהיה העיר הראשונה בארץ, בה נפתחת קבוצה של רקפת  לילדים בגילאי בית ספר יסודי.

"בעוד כשליש עד מחצית מבני האדם מוגדרים כמופנמים, כ-7% מפתחים חרדה חברתית של ממש המפריעה להם בתפקוד היומיומי.  בפועל זה אומר שבממוצע, בכיתה של 30 תלמידים, לפחות כ-10 ילדים יוגדרו כמופנמים, ו-2 מתוכם ניתן יהיה לאבחן כסובלים מחרדה חברתית", משתף אבנר דפני, מנכ"ל עמותת רקפת. 

הקבוצה הראשונה שתפתח החודש מיועדת לילדים מכיתות ה'-ו'. "המעבר לחטיבה עלול להיות קשה וטראומטי במיוחד, במידה והחרדה החברתית לא מטופלת עד אז. לכן הם אלה שהכי דחוף לתת להם מענה", אומרת ענת הלדשטיין בן עמי, מנהלת איזור השרון ברקפת.

"יום יום אנו עדים לשיפור משמעותי בחייהם של המשתתפים בקבוצות", משתפת בן עמי, "ילדים שלא היו יוצאים מהבית מתחילים להופיע לאירועים חברתיים, תלמידים שקטים נפתחים ולוקחים חלק בשיח הכיתתי. כל זה נותן משמעות אדירה לעשייה שלנו בעיר".

לפרטים והרשמה לקבוצות ניתן להתקשר: 077-2017032