בהחלטה נמרצת שתשפיע רבות על תושבי העיר, הודיעה אתמול (ד') עיריית כפר סבא כי תתקין 52 מצלמות חדשות במרחב העירוני, שיתווספו לאלו הקיימות באתרים ברחבי העיר.

המהלך החדש שעל פי העירייה צפוי "לייעל ולשדרג את המוקד העירוני ואת עבודת נציגי השירות במוקד העירוני ובמוקד הביטחון. כשמטרתו הן ניהול נכון ומקצועי של מערך הביטחון העירוני, שמירה על הסדר הציבורי והענקת שירות איכותי ומיטבי לתושבים בטיפול בפנייתם אל המוקד".

צילום: ShutterStock

המצלמות יותקנו ב-11 אתרים שונים, והן ינוהלו מתוך תוכנה חדשה של המוקד העירוני, שתאפשר כיסוי מירבי ומפוצל ממספר רב של מצלמות של אותו האתר. במקביל יתאפשר מיקוד באירועים נבחרים על פי הצורך שייעלה מהשטח. התוכנה אף תאפשר לנציגי השירות לקבל התראה על אירועים חריגים בזמן אמת, וכך להפנות את כוחות העירייה לטפל בבעיה.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר:

"השמירה על הסדר הציבורי וביטחון תושבי העיר, הינם נושאים חשובים ביותר שכן הם מאפשרים לחברה יציבה ובריאה לצמוח. כפי שהצגתי בתכנית העבודה, הפיקוח על ביטחונם האישי של התושבים נמצא בראש סדר העדיפויות, ואנו נפעל במלוא המרץ על מנת שכל תשובי העיר ירגישו בטוחים ורגועים במרחב הציבורי.

"במסגרת זו, אנו מרשתים את העיר במצלמות אבטחה, כולל בפארקים ובמתחמי ציבור, ובכך מביאים לניהול חכם של האירועים בשטח".

עו"ד איתן צנעני, סגן ומ"מ ראש עיריית כפר סבא, הוסיף:

"מטרת התקנתן של המצלמות היא להעניק לנציגי השירות שליטה במרחב ולגורמי לגורמי המקצוע תמונת מצב עדכנית על המתרחש בשטח בהתאם לכך לנווט את הצוותים למוקדי האירועים. מדובר על מהלך שנועד לשמור על ביטחון התושבים, לצד שימוש חכם במשאבים העירוניים. זאת באמצעות טכנולוגיה חדישה, כחלק מחזון העיר החכמה".