אתמול (ה') פרסמנו חשד למקרה מטריד שהתרחש ביום רביעי ברחוב חטיבת גולני, לפיו שתי נערות בנות 17 נתקלו בגבר מוזנח שנכנס ללובי בניין, בו מתגוררת אחת מהנערות והתפשט בפניהן. האירוע שהתרחש באיזור השעה 18:15, הותיר את הצעירות בהלם והן נמלטו מהמקום.

הבוקר (ו') התקבלה ב-"מיינט כפר סבא", עדות מפי ג' (שם מלא שמור במערכת), תושבת כפר סבא נוספת על מקרה דומה שהתרחש באותו ערב רביעי גשום בשעה 18:30. על פי ג', ביתה אף היא בת 17, נכנסה ללובי הבניין בו היא מתגוררת ונתקלה בגבר שסיפק את עצמו במדרגות הסמוכות. אלא שעל אף הדמיון הרב מאוד בין המקרים, הנערות במקרה הראשון שצפו בתיעוד של הגבר מהמקרה השני, טוענות חד משמעית: "לא מדובר באותו הגבר".  עם זאת, המשטרה הודיעה לפני כשעה קלה (ו', 10:30), כי מדובר ככל הנראה באותו החשוד.

הגבר שתועד במצלמות בהרצפלד | צילום: פרטי, מתוך מצלמות האבטחה

ג' סיפרה ל-"מיינט כפר סבא" על האירוע השני: "חשוב לי שיודגש כי היו ככל הנראה שני עברייני מין שונים. המראה שלהם שונה, על אף המיקום הכמעט זהה. אני מאמינה שאם המשטרה תגביר עירנות באיזור, היא תתפוס אותם. לפחות במקרה של חטיבת גולני, האיש היה שיכור ולא נייד. זה לא המקרה באירוע שלנו. מדובר במישהו שלא נראה מוזנח או הומלס, אלא מאוד שאנן ונורמטיבי. 

"הצילומים תיעדו אותו בשעת מעשה, והוא עשה הכל כדי לא להשאיר עקבות. הוא אפילו ניגב את טביעות האצבעות שלו מידית דלת הבניין עם המעיל. יש פה שני אנשים שונים לגמרי.

"במקרה שלנו, שהתרחש בבניין על רחוב הרצפלד. הבת שלי נכנסה לבניין, והיה במקום גבר שסיפק את עצמו. ברגע שהיא נכנסה, הוא התלבש. היא באה לעלות במעלית, היא חיכתה שהמעלית תרד והיא הסתובבה. ואז היא ראתה שהוא ממשיך על המדרגות.

"לשמחתי, הבת שלי הצליחה לברוח מהבניין. מעבר לזה, הוא לא נראה כמו מישהו שבדרך לתקוף. זה כנראה מישהו שחיפש את העובדה שייסתכל עליו".

לאחר הודעת המשטרה כי מדובר ככל הנראה באותו אדם, אמרה ג': "זה מאוד מוזר, במקרה שלנו היה לחשוד שפם, הנערות במקרה השני, תיארו אותו אחרת לגמרי. מדובר בנערות בוגרות".

מוזנח מול נורמטיבי

לפי התיאור של ג', מדובר בבחור צעיר בשנות ה-20 לחייו, בעל מבנה גוף ממוצע וגובה ממוצע עם שפם, בעל גוון עור כהה, ומעבר לכך בעל מראה נורמטיבי לגמרי. כמו כן הוא לבש מעיל פלסטיק כחול, מכנסיים שחורים, נעליים שחורות עם פס לבן.

לעומת זאת, במקרה של חטיבת גולני, הנערות תיארו את הגבר כמוזנח, בשנות ה-30 לחייו, בעל גוון עור שחום, בעל מבנה גוף רזה, חסרות לו שיניים והוא מתנהל כאדם שיכור. הוא היה לבוש במעיל של אופנוען ומכנסי טרנינג.

מ' (השם המלא שמור במערכת), האם שצוטטה אתמול במקרה של חטיבת גולני, אמרה היום (ו') ל-"מיינט כפר סבא", לפני הודעת המשטרה: "הילדות אומרות שזה לא אותו אדם. אנחנו מחכים שיגיעו הצילומים מהבניין שלנו".

ממשטרת ישראל נמסר לגבי שני המקרים: "ככל הנראה מדובר באותו החשוד". ההערכה במשטרה היא שהחשוד ייעצר בזמן הקרוב.