השבוע (שלישי) התקיים במרכז "קיפוד" בכפר סבא – מרכז עירוני למיחזור וקיימות, יום עיון מיוחד של ארגון Time – This is my Earth, בנוכחות ראש העיר רפי סער וח"כ מיקי חיימוביץ'.

מיקי חיימוביץ '. צילום: אבי מועלם

במהלך הכנס עלה נושא המאבק האזורי אותו מובילים ערי השרון נגד הקמת תחנת כוח מונעת גז וסולר בפאתי העיר וח"כ חיימוביץ' הביעה את תמיכה הנחרצת במאבק.

ח"כ מיקי חיימוביץ': "המאבק הזה חוצה מגזרים, הזיהום חוצה גבולות. אני מתחילה להרגיש שההבנה הסביבתית והדאגה לבריאות הציבור מתחילים לחלחל גם למקומות שלא היו בהם קודם. בריאות התושבים צריכה להיות לפני הכל".

מוקדם יותר השבוע נפגש ראש העירכפר סבא  עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושוחח איתו בארבע עיניים על נושא המאבק, בראשו עומדת כאמור העיר כפר סבא, יחד עם רשויות נוספות באזור.

הכנס שהתקיים במרכז קיפוד על ידי ארגון Time – this is my earth - עמותה בינלאומית ללא מטרות רווח, שהוקמה כאן בישראל לפני כארבע שנים על ידי פרופ' אורי שיינה לצד אנשי מקצוע נוספים ובשיתוף פרופ' אלון טל ודוקטור מיקי סמוני-בלנק, עסק גם בנושא שמירה והגנה של בתי גידול טבעיים ופעילות הארגון ברכישת שטחים בהם מגוון ביולוגי עשיר באמצעות מימון המונים, במטרה לשמר את בעלי חיים בסכנת הכחדה ושטחים ירוקים.

הכנס, המתקיים בעיר זו השנה השנייה, נולד מתוך הצורך בשינוי תפיסתי והתנהגותי, בדגש על מיחזור, הפרדת פסולת במקום, צמצום הפסולת, שימוש חוזר ושמירה על הסביבה בה אנו חיים.

רפי סער וח"כ מיקי חיימוביץ. צילום: דוברות העירייה

במסגרת זו, חשוב לציין כי עיריית כפר סבא מקדמת פרויקט טבע ומורשת במסדרון האקולוגי במזרח העיר – שמטרתו לחדש את הקשר האקולוגי בין מרחב לב השרון לבין אגן הירקון ויצירת מרחב טיילות וטבע. הפרויקט צפוי לכלול בין היתר הקמת בריכת חורף, שיקום צמחייה מקומית, נטיעות ועוד.