האם טיפת חלב של קופת חולים מאוחדת הנונתנת שירותים גם למבוטחי מכבי במרכז כפר סבא תסגר?

צילום המחשה: shutterstock

חברת מועצת העיר, הדר לביא פנתה היום (חמישי) למנכ"ל הקופה רן סער, וביקשה ממנו לשקול שוב את ההחלטה: "לפני כשלוש שנים, במעורבותך, נמנעה הפסקת שירותי 'טיפת חלב' ללקוחותיכם תושבי מרכז העיר בכפר-סבא, המונים כ-35,000 איש לערך", כתב לביא, "הכוונה הראשונית לביטול השירותים הייתה עקב הקמת המרכז שהוקם בשכונה הירוקה במערב העיר, מרכז משמעותי בעיר שנותן שירות רב ומשמעותי לתושבינו. שירותי "טיפת חלב" ניתנו עד פתיחת המרכז, ובהתערבותך, גם לאחריו, באמצעות שירותי קופת חולים 'מאוחדת'. לצערי, בשבועות האחרונות נודע לנו על הכוונה לבטל שוב שירותים אלו. 

"כפי שהסכמנו בעבר, שירותי 'טיפת חלב' הם שירותי בריאות בסיסיים וחיוניים, הניתנים לתושבים בשלב לא פשוט בחייהם. הפניית אלפי המשפחות הנזקקות בכל רגע נתון לשירותים אלו לקצה העיר, אינו אילוץ סביר. ביטול השירות במרכז העיר מאלץ אלפי משפחות לעשות דרכן עם תינוק רך ברכב או בתחבורה ציבורית, ולא ברגל. בעיר בסדר גודל של כפר-סבא, המונה 110,000 איש לערך, אין מדובר בבחירה סבירה. שירות חיוני, בוודאי בתחום הבריאות, צריך להינתן במרכז עיר ולא רק בקצותיה. 

הדר לביא | צילום: אסף פרידמן

"אני מבקשת את התערבותך הדחופה על מנת לאפשר המשך מתן השירות החיוני הזה, גם במרכז העיר, ולא למנוע מאלפי לקוחותיך ותושבינו שירות חיוני זה במרחק הליכה". 

מדוברות קופת חולים מכבי נמסר: "חברי מכבי מקבלים שירותי טיפת חלב בכפר סבא הירוקה מזה חמש שנים. לטיפת החלב של מאוחדת, אין ביקוש. חברי מכבי מביעים שביעות רצון גבוהה מאוד מהשירותים שהם מקבלים בטיפת החלב של מכבי. אנו מזמינים את המטופלת לבקר בטיפת החלב של מכבי ולהינות ממגוון השירותים הניתנים שם".                                                                                   

עוד הוסיף דובר מכבי: "היה ויימשכו השירותים של מאוחדת במרכז העיר יהנו מהשירות גם מבוטחי מכבי, גם אם מדובר בתינוקות בודדים". 

בניגוד לתגובה זו, במאוחדת טוענים את ההיפך הגמור: "למרפאת טיפת חלב של מאוחדת מוניטין רב בזכות שירות מקצועי שניתן מזה שנים רבות וברציפות והביקוש לשירותי המרפאה גדול.

בעבר העניקה מאוחדת שירותי טיפת חלב גם לתינוקות וילודים ממבוטחי מכבי, עד שזו בדצמבר 2015 פתחה טיפת חלב בשכונת כפר סבא הירוקה שבקצה האחר של העיר.

מאוחדת המחוייבת בראש ובראשונה למבוטחיה לא ביקשה מעולם להפסיק את הטיפול המסור שניתן ע"י צוות טיפת החלב בכל מי שטופל במרפאתה בעבר ועדיין ממשיכה להעניק רצף טיפולי הולם לתינוקות מכבי, גם לאחר שנפתחה המרפאה האחרת. 

לצערנו, מכבי מנסה בדרך לא הגונה,  להתמודד עם התנגדות הלקוחות שלה ומפיצה חוסר אמיתות ועובדות מופרכות ללקוחותיה ומטעה לצערנו גם גורמים אחרים".