מיד לאחר פרסום הכתבה בעניינו אתמול (ג') ענה המועמד יובל לוי בפוסט בפייסבוק לטענות שהופנו נגדו. כזכור, לפי עיריית כפר סבא בבקשה לתיקון פרוטוקול בעתירת רוטשילד 55,  חשף לוי במהלך דיון כי מתקיימת נגדו חקירת משטרה. לוי כפר בטענה זו בפוסט בפייסבוק, וטען: "לא, אין נגדי חקירה כפי שמרמז ראש העירייה. כן, יש תלונה במשטרה נגד צרפתי ונגד המנכ"ל והיועץ המשפטי לעירייה".

יובל לוי (במרכז) הבוקר במסיבת העיתונאים | צילום: אריאל ימיני

לוי הוסיף כי הוא "בטוח שתושבי כפר סבא ייתנו קולותיהם למי שבמשך עשר שנים שלמות לחם בשחיתות". כמו כן לפי דבריו של לוי הוא ביקש את צו איסור הפרסום כדי שלא לשבש את העתירה בבית המשפט המחוזי.

לוי ערך הבוקר (ד') מסיבת עיתונאים במהלכה פנינו אליו בתהייה: בין אם יש חקירה כפי שהעירייה טוענת לתיקון הפרוטוקול נגדך, ובין אם נהפוך הוא והחקירה היא נגדם, המשטרה יכולה לאשש את זה וזה ייתן לך תנופה עצומה. זה נמצא בידיים של המשטרה.

לוי ענה: "אתה מכיר פרקטיקה שבה המשטרה מאשרת שיש חקירה?".

הם יכולים לאשר, במקרה שלך מדובר במקרה סופר רגיש עקב הקרבה לבחירות.

"אני יכול לענות לך במילים המופיעות בפרוטוקול של היועצת המשפטית של העירייה, עורך דין בתיה בראף. המילים שלה מופיעות בפרוטוקול ולפיהן הפרטים האלה יכולים לתת יתרון גדול ליובל לוי כמתמודד. אפנה אתכם לפרוטוקול. המילים של יועמ"ש לעיריית כפר סבא, שהיא בלתי תלויה, עומדת מול שופט מחוזי ואומרת לו 'הפרטים האלה יתנו יתרון גדול למועמד יובל לוי'. צא ותקרא אותם בעצמך".

הכוונה של לוי היא הבקשה לתיקון הפרוטוקול בעתירת רוטשילד 55, שהוגשה על ידי עורכת הדין של העירייה בראף. לפי בקשה זו היא מבקשת לדחות את מועד תגובת משרד הפנים למועד שלאחר הבחירות, כדי למנוע ניצול לרעה לכאורה של ההליך המשפטי כתעמולת בחירות.

ממטה צביקה צרפתי התייחסו אתמול לטענות לגבי התלונה שהוגשה במשטרה נגד בכירי העירייה:

"מדובר בפנייה מלפני ארבעה חודשים, שנועדה לפגוע בעירייה ובעובדי עירייה, העושים עבודתם נאמנה, לילות כימים, למען העיר ותושביה. אף גורם במשטרה לא פנה ולא חקר איש מעובדי העירייה עד היום"

היום נמסר בשמו של צרפתי ממטהו: "אני חוזר ואומר לתושבי כפר סבא – הניסיון של לוי לעשות ספין ולספר כאילו מדובר בחקירה שהוא יזם על הבניין בשדירות רוטשילד 55 אינה נכונה, הוא מנסה להסתיר את העניין האמיתי – שלפי הבקשה לתיקון הפרוטוקול מתנהלת חקירה משטרתית נגדו".

צרפתי הוסיף: "בעניין הבניין ברוטשילד 55 אני רוצה להבהיר: הפרויקט אושר על ידי היועץ המשפטי של העירייה ועל ידי לא תאמינו מי – לא פחות ממספר 2 של מר יובל לוי - ממה שיינפיין, כן אותו יובל לוי שמנסה ליצור ספין כאילו הוא זה שביקש את החקירה

"אני חוזר לעניין העקרוני. אני פונה אליך מר יובל לוי: אם אתה נמצא בחקירה משטרתית - פרט לציבור הבוחרים את הסיפור או שתסיר את מועמדותך עוד היום לטובת תושבי כפר סבא והעיר כולה".

מעיריית כפר סבא נמסר: "מעיריית כפר סבא נמסר כי בניגוד להאשמות חסרות השחר של יובל לוי, אף גורם במשטרה לא פנה ולא חקר איש מעובדי העירייה עד היום.

"דבריו החמורים של לוי נועדו אך ורק כדי לקדם את מערכת הבחירות שלו, תוך הכפשתם של עובדי עירייה מסורים העושים עבודתם נאמנה למען העיר ותושביה.

"למעשה, צריך לשאול מדוע יובל לוי היה זה שביקש חיסיון וצו איסור פרסום לגבי חקירה שמתנהלת לכאורה בימים אלה".

כזכור ממשטרת ישראל נמסר: "איננו מוסרים פרטים בדבר קיומן או אי קיומן של חקירות ואין בכך כדי לאשר או להפריך את עצם קיומן. הפרסומים ככל שיהיו בנושא זה הינם באחריות המפרסם".

 "