ביוזמת ראש העירייה, רפי סער, רכשה עיריית כפר סבא והרשות העירונית לבטיחות בדרכים שבאגף הביטחון, מאות קסדות עבור בני נוער שרוכבים על אופניים, אופניים חשמליים, קורקינטים ועוד. מדובר על קסדות עם תו תקן, שימכרו בעלות סמלית של 20 שקל כששאר הסכום הינו בסבסוד של העירייה.

ראש העירייה רפי סער עם בני הנוער שרכשו קסדות | צילום: עיריית כפר סבא

הקסדות נמכרו באירוע מיוחד שהתקיים ברחבת מגדל המים שסמוך לקריית החינוך ברחוב אז"ר, ביום רביעי שעבר. בין השאר הוצבה במקום מכונת סימולטור עם משקפי מציאות מדומה שדימו תרחישים ומצבים שונים בעת רכיבה על אופניים חשמליים.

הרכישה מגיעה במקביל לתיקון החדש לחוק שהוחל החל מינואר האחרון, לפיו חבישת קסדה לרוכבי אופניים חשמליים ורכינוע (הוברבורד), הינה חובה בכל גיל ובכל דרך.

יש לציין כי השימוש בקסדה מציל חיים שכן הוא עשוי להקטין ב-50% את הסיכוי לפגיעת ראש, שמהווה כ- 30% מהפגיעות של רוכבי האופניים בזמן תאונה. כל אלה היוו את הקרקע למהלך העירוני מציל חיים זה.

מנגד, היו גם תושבים כפר סבאים שהתנגדו למהלך בטענה שאם למישהו יש את היכולת הכלכלית לרכוש אופניים חשמליים באלפי שקלים, יש לו את היכולת הבסיסית לרכוש קסדה חיונית שעולה כ-150 שקל. שמחה יערים, תושבת כפר סבא, אמרה ל-"מיינט כפר סבא" בהקשר זה: "לא ברור לי בכלל למה לבזבז על זה כסף. מי שיש לו 2000 שקל לאופניים חשמליים, צריך להיות לו כסף לקסדה".

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר: "אנו עדים לתופעה שלילית וחמורה של ילדים ובני נוער שעושים שימוש נרחב באופניים חשמליים ולצערנו לא חובשים קסדה. עיריית כפר סבא רואה בשמירה על ביטחונם ובטיחותם של הילדים שלנו משימה ממעלה ראשונה ולכן יזמתי בשיתוף עם הרשות לבטיחות בדרכים שבאגף הביטחון את הצעד החשוב הזה של רכישת קסדות בטיחותיות ואנו מוכרים אותן במחיר סמלי לכל תלמידי העיר".