עיריית כפר סבא הודיעה היום על פרסום מכרז להפעלת חניון תת קרקעי גדול (235 חניות) בסמוך לחצר השוק. מטרת הקמת החניון להגדיל את מספר החניות במרכז העיר ולחזק את בעלי העסקים בחצר השוק בפרט וברחוב ויצמן בכלל, זאת כחלק מהקו אותו מובילים ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, וסגן ראש העירייה ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור הנדין.

חצר השוק. משוועת לחניות | צילום: דף הפייסבוק של חצר השוק

מבחינת העירייה מדובר על צעד משמעותי עבור תושבי מרכז העיר וציבור הקונים בשוק, שעד כה נדרשו להעביר זמן רב ויקר בחיפוש אחר חנייה, ופתרון מקדים שיאפשר להשיב לציבור את מקומות החניה שיילקחו לטובת נתיבי התחבורה הציבורית ושבילי האופניים במסגרת פרויקט "מהיר לעיר" ואף יותר מכך.

החניון צפוי להתפרש על פני שלושה מפלסים, ויכלול 41 מקומות חנייה עיליים (שקיימים כבר כיום), ו-235 מקומות חנייה תת קרקעיים. המכרז פורסם בשיטת DBOT בה היזם מתכנן, מממן, מקים ומתפעל על חשבונו את הפרויקט על קרקע עירונית, בתמורה לזיכיון הפעלה לתקופה קצובה שבסיומה תשוב הקרקע לידי העירייה. במסגרת הפרויקט תידרש החברה הזוכה לבצע תכנון מקיף שכולל פיתוח השטחים הציבוריים, הקמת וניהול שוטף של החניון ועוד. 

השאלה הגדולה שעדיין עומדת בעינה היא האם תהיה הנחה או פטור לתושבי העיר שיבואו לחנות במקום.

ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, אמר:

"כחלק ממדיניותי בתחום התחבורה והחנייה הנחיתי את הצוותים העירוניים למציאת פתרונות חנייה באמצעות אמצעים טכנולוגיים לצד הכשרת חניונים. לכן, לאחר עיכובים של שנים אנו מקדמים את פרסום המכרז להקמת החניון התת קרקעי בחצר השוק שיוסיף כ-235 חניות תת קרקעיות, ובכך יאפשר הן לתושבי מרכז העיר והן לציבור הלקוחות למצוא בקלות ובנוחות חנייה.

"רחוב ויצמן הוא פנינה של ממש ועלינו לטפח ולשדרג אותו, לצד עידוד העסקים המקומיים של העיר. מאוד חשוב לי לקדם את תושבי העיר לעבר הצלחתם העסקית, ועל מנת לעשות זאת עיריית כפר סבא משקיעה משאבים רבים בהגדלת מספר החניות בעיר".

סגן ראש עיריית כפר סבא ומחזיק תיק התחבורה, עילאי הרסגור הנדין, הוסיף:

"כפר סבא עולה על הנתיב המהיר לשינוי מקיף במדיניות התחבורתית. המטרה ברורה מאוד: לאפשר לתושבי כפר סבא והמבקרים בה לנוע בקלות ממקום למקום, ללא פקקים ובעיות חניה. נעשה זאת באמצעות סלילת נתיבי תחבורה ציבורית, האצה של הקמת רשת שבילי האופניים, תוכנית תחבורה מקיפה שתיעשה בשיתוף הציבור וגם חניות שיאפשרו לנו לבצע את הצעדים החדשניים מבלי לפגוע באורח החיים של הציבור בשלבי הביניים. כך נשקם את מרכז העיר עבור תושבי כפר סבא ובעלי העסקים".