אתמול (ג') נכנס ראש עיריית כפר סבא הנבחר, רפי סער למבנה הח'אן בטקס חגיגי במהלכו ניגנו בני נוער מהתזמורת של הקונסרבטוריון, וקיבל את מפתח העיר מראש העירייה היוצא, צביקה צרפתי. לאחר מכן אמר סער:

"אני נרגש היום להתחיל את תפקידי כראש העיר כפר סבא, זאת לאחר שקיבלתי את אמון הציבור ואת המנדט להוביל את העיר שלנו. כפי שאמרתי לאורך כל הקמפיין אנחנו מתחילים לעבוד עבור תושבי העיר החל מהיום הראשון ומתחילים ביישום תכנית העבודה בכל תחומי החיים. לכן, כבר היום התחלתי בפגישות עם מנהלי המחלקות השונות. אני מודה לתושבים הרבים שהגיעו היום לברך ולשתף. אנו יוצאים לדרך חדשה למען קידומה ופיתוחה של כפר סבא".

סער מקבל את מפתח העיר מצביקה צרפתי | צילום: רמי זרנגר

סער שניכר שחיכה ליום הזה בכיליון עיניים, החל לעבוד מהשנייה הראשונה. בתפריט? פרסום מכרז לאיוש תפקיד מהנדס העירייה, פגישת עבודה ראשונה עם מנהלי האגפים, וגם הסרת דלת הזכוכית בין מתחם קבלת הפנים בעירייה ללשכתו.

יש לציין שהעירייה התנהלה ללא מהנדס קבוע, מאז עזיבתה של ענת צ'רבינסקי באפריל האחרון. התפקיד אויש באופן זמני בחצי השנה האחרונה על ידי מיכאל זלדין, שמילא את מקומה של קודמתו. המכרז לאיוש התפקיד, אמור לסיים את התקופה הנ"ל.

בהמשך היום נפגש סער עם מנהלי האגפים לישיבת עבודה ראשונה. על מנת להכירם לעומק ולסקור את הנושאים השונים בעירייה, ביניהם החינוך, הרווחה, איכות הסביבה, תחבורה, פיתוח ותכנון העיר, שירות ותרבות.

בעירייה מציינים כי סער הגדיר את הציפיות שלו מהמנהלים והעובדים, וכן קבע נהלי וסדרי עבודה על מנת ליצור סנכרון ותקשורת יעילה בין המנהלים. בהתאם לרוח הזו ציין סער כי הוא "בא לעבוד מהרגע הראשון". כמו כן, סער הסיר את דלת הזכוכית שהייתה ניצבת בין מתחם קבלת הקהל ללשכתו, כדי לאפשר גישה נוחה יותר בתוך משרדי השירות של העירייה.

פגישת העבודה הראשונה של סער | צילום:  עיריית כפר סבא

בנוסף אמר סער: "תכנון ופיתוח מיטבי של העיר למען תושביה הינו מסר מרכזי שעבר כחוט השני לכל אורך הקמפיין שלי. על מנת להגשים תכנית זו יש לאייש את המשרות והתפקידים בעובדים מקצועיים ואיכותיים. זוהי הדרך בה אני מאמין וכן אפעל לטובת תושבי העיר".

בנוגע למכרז הקשור במהנדס חדש אמר סער: "משרת מהנדס העיר היא בין המשרות החשובות בעירייה ולכן חשוב מאד שהתפקיד יאויש בהקדם". 

סער בעת כניסתו לתפקיד | צילום: רמי זרנגר