משטרת ישראל עצרה חשוד שככל הנראה היה חלק מכנופיה שפעלה בכפר סבא וכן בכל הארץ ופרצה לבתי עסק, תוך שימוש בפטישים, מברגים, כלים לחיתוך מנעולים וכן בברזלים שונים.

השיטה של הפורצים שהיו מכוסים מכף רגל ועד ראש כדי למנוע זיהוים, הייתה לפרוץ בכוח לעסקים, ולהעביר את השלל לשקי בד גדולים ועבים. כמו כן הייתה מחליפה החבורה את לוחיות הזיהוי של רכביה בטרם כל "מבצע", בכדי לטשטש עקבות. הכנופיה התרכזה בגניבת מזומן וסיגריות, כשהסיגריות נמכרות שוב בפזורה הבדואית.

הכנופיה ברמז | צילום: דוברות המשטרה

לאור קבלת תלונות רבות פתחה המשטרה בשבועות האחרונים בחקירה שנכון לעכשיו, הביאה למעצר של אחד מהפורצים.  

מהחקירה עלה כי בין השאר "ביקרו" הפורצים ב-25.11 בפרדס חנה שם גנבו כ-2,500 שקל בנוסף לנזק נוסף של כ-2,150 שקל נוספים. במהלך ההמלטות הפרועה מהמקום רכבם התהפך והם נטשו אותו ונמלטו מהמקום. למחרת, ב-26.11 הם הגיעו לביקור אצלנו בעסק לממכר סיגריות ברחוב דוד רמז. זה נגמר בנזק של כ-60,000 שקל לרכוש ובנוסף בגניבה של סיגריות בשווי של כ-45,000 שקל, כמו כן נגנבו מהמקום 4,500 שקל במזומן וכן כספומט שהכיל כ-2,800 שקל.

הפריצות המשיכו באבן יהודה, פתח תקווה, רעננה ומגדל, כשבכל הפריצות האלו השלל מגיע לשווי של מאות אלפי שקלים ונזק בשווי דומה לבתי העסק.

ביום שלישי שעבר ה-18.12, פרצה החבורה לעסק בנצרת, אלא שאיתרע מזלה ובזמן הפריצה הגיעה משטרה למקום. החבורה, כהרגלה, נמלטה לכיוון הרכב ועל הדרך דרסה את השוטרים והמשיכה בנסיעה פרועה, אלא שהם הותירו מאחוריהם את אחד מחבריהם. החשוד, כאמור בן 26 מהפזורה, ניסה להתנגד למעצר ואף היכה את השוטר בבעיטות, אך בסופו של דבר נעצר.

נגד החשוד הוגש כתב אישום חמור, הכולל לא פחות מ-8 אישומים, בעבירות של פריצה לבית עסק, היזק לרכוש במזיד, קשירת קשר לפשע, זיוף סימני זיהוי של רכב, החזקת מכשירי פריצה ועוד. יחד עם כתב האישום, הוגשה נגד החשוד בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.