החורף הגיע הלילה (בין ראשון לשני) לכפר סבא ביתר שאת. בצד הברקים והרעמים והגשם, חזרו גם החששות שמא נזקי הסופה יהיו קשים. כזכור, לפני כשבועיים התריעו בשירות המטאורולוגי שסופה גדולה צפויה להגיע לאיזור. דווקא היום ויתרו החזאים על ההתרעה החריפה, והסופה הגיעה במלוא הדרה.

למיינט כפר סבא הגיעו דיווחים על הצפות רבות ונזקים בבתים. אחת התושבות בשכונה אמרה במהלך הלילה:

"עכשיו עברתי בשכונה ונדהמתי לראות משפחות שלמות עומדות בגשם ומנסות להלחם במים שכבר הציפו את ביתם. הורים וילדים עוסקים בפעולת החילוץ של עצמם ללא שום גורם מטעם העירייה שמסייע להם.... לקחת אחריות זה מהם והלאה. והנה אנחנו רגע לפני הבחירות וצריכים להתלבט מאין יבוא עזרי.... לא חס וחלילה מותרות אלא הכי בסיסי... לדאוג שהתושבים ישנו בלילה במיטה יבשה ולא בתוך שלולית של גשם. והכי עצוב זה שהאיש המבוגר שנלחם במים ענה לי שהם רגילים לזה כי קורה כל שנה".

קפלן, האם שומעת? החרמון הגיע העירה | צילום: פרטי

"היו לנו הפסקות חשמל רבות בשעה האחרונה. אנחנו מפחדים שיהיו הצפות ברחוב. כרגע יש סערה מטורפת בחוץ", אמרה תושבת אחרת בשכונת קפלן. "העניין הוא שמדובר בהפסקות חשמל שכל הזמן מפסיקות וחוזרות, ככה שהחשש הגדול שלנו שתהיה פגיעה במכשירי החשמל בבית. אני מאוד מקווה שלא יהיה לנו נזק גדול".

בתחילת השנה התרחשה הצפה גדולה בשכונת קפלן שהובילה לנזקים רבים ולחסימה כוללת של רחובות רבים בשכונה.

מהמוקד העירוני איששו בזמן אמת כי היו דיווחים רבים על הצפות.. בעקבות פניית "מיינט כפר סבא" הזדרזה העירייה להגיע למקום ולתפעל את האירוע. איתי צחר, מנכ"ל העירייה, הגיע לשכונה על מנת לפתור את סוגיית ההצפות ולסייע לתושבים. צחר אמר ל-"מיינט" במהלך הלילה:

"יש בתים ספורים מאוד שאנחנו נמצאים בהם. אחד ברחוב פרישמן, וכרגע נגמר הטיפול שם. בשל שיפוע בחצר חדרו מי הגשמים מבעד לדלת הבית, סייענו לתושבים. עכשיו אנחנו ברחוב המלכים, הגענו למקום ישר עם קבלת הדיווח ואנחנו מסייעים לתושבים. מדובר בפתח ניקוז נקודתי שנסתם והוביל להצפת החצר. גם שם אנחנו מסייעים לתושבים".

"מעבר לזה היה עץ דקל שהוצת עקב מכת ברק וטופל על ידי כיבוי אש, ויש מספר הצפות נקודתיות בהן מדובר במים שנקוו לזמן קצר, ולבסוף מערכת הניקוז שאבה אותם לתוכה. אנחנו בשטח ואנחנו נהיה בשטח עד שכל הנקודות הבעייתיות יפתרו".  

מעיריית כפר סבא נמסר: "מיד עם קבלת הפניות הוזעקו כוננים של העירייה ממחלקות תחזוקת מבנים ואגף הביטחון שהגיעו למקום וסייעו לתושבים. גורמי המקצוע נמצאים כעת בשטח וסורקים את הרחובות במטרה לסייע לכל דורש. בנוסף, תוגבר המוקד העירוני למקרה הצורך".

רפי סער | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי

המועמד לראשות העיר, רפי סער, ששמע על המצב בקפלן אמר: "לא ייתכן שהתושבים בשכונת קפלן סובלים כבר שנים מהצפות אשר מסכנות ילדים ומבוגרים, והכי עצוב שחלקם כבר אומרים שהם רגילים לכך.

"כראש עיר אפתור את בעיית ההצפות בשכונה ובעיר, בתכנית העבודה אקים פורום חורף שיערך בצורה מקצועית לכל התרחישים. מדובר במענה בסיסי לתושבי השכונה והעיר כפר סבא".