אתמול בצהריים ישבה ג' (השם המלא שמור במערכת) בתחנת  אוטובוס של קו 29. לפתע הגיעה אישה בשנות ה-30 לחייה, אשר ללא היכרות מוקדמת עם ג' או התגרות, שעטה אליה באגרופים קפוצים כדי להכותה.

צילום המחשה: shutterstock

"זה היה מפחיד", נזכרה ג' שעדיין ניכרים בה סימני ההלם והחרדה, "המתנתי בתחנת האוטובוס כדי ללכת לאח מהקייטנות הנמצאות באחד מבתי הספר בעיר. אני פתאום רואה בזווית העין מישהי שמסתכלת עליי בצורה מאוד מאיימת.

"האוטובוס בדיוק הגיע וקמנו בתחנה כדי לעלות אליו. האישה רצה לעברי, במבט עם רצח בעיניים, עם אגרופים, ממש בקטע של תקיפה שרואים בסרטים, ובאה להרביץ לי. באינסטינקט של רגע חמקתי ממנה ממש בשניה האחרונה ורצתי לעבר הכביש הסואן, תוך צעקות". 

מה עשתה האישה?

"היא כנראה נבהלה מהצעקות ומהנהגים והאנשים ברחוב שפתאום שמו לב ועלתה לאוטובוס ונסעה". 

את הכרת אותה?

"מעולם לא ראיתי אותה. היא נראתה לי בשנות ה-30 ככה, עם מראה של מישהי שאולי היא בת מיעוטים, אבל אני באמת לא רוצה סתם לומר, אבל מה שבטוח שמעולם לא ראיתי אותה. אני בכלל לא הסתכלתי עליה לפני כן. סתם ישבתי בתחנה והותקפתי ממש בלי כל סיבה. זה מפחיד. התחלתי לרעוד, אנשים באו אליי ונסו להרגיע אותי וישר התקשרתי לא מא שלי". 

אמה של ג', פעילה חברתית וחינוכית מוכרת מאוד בכפר סבא, הגיעה למקום ובמקביל התקשרה למשטרה. "אתה שומע דבר כזה ועולות לך כל מיני מחשבות לראש. השוטרים הגיעו והבת שלי מסרה להם את הפרטים על הסיפור וגם תיאור המראה של האישה. השוטרים לא איתרו אותה ואני מאוד חוששת שמסתובבת אישה מסוכנת בכפר סבא שעלולה לתקוף ילדים או ילדות ללא כל סיבה.

"אני לא רוצה לומר שמדובר במישהי שהיא בת מיעוטים, למרות שזה לא נשלל, ייתכן ומדובר במישהי שהיא פגועת נפש הזקוקה לטיפול ויש לה מסוכנות לעצמה ולסביבה, ואני פשוט מבקשת שבמשטרה ימצאו אותה כדי שחלילה לא יהיו מקרים דומים. הבת שלי ניצלה בנס הן מפגיעה פיזית חמורה, והן מכך שמהפחד היא רצה לתוך הכביש ויכלה להדרס חלילה".  

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אתמול (ראשון) התקבלה קריאה במוקד על ניסיון תקיפה ברחוב ויצמן בכפר סבא, שוטרים שהגיעו למקום גבו עדות וניסו לאתר את החשודה שלא נמצאה".