קשה להסביר את "הקומיקון" למי שלא שמע עליו. מספר ימים של משוגעים למדע בדיוני ולפנטזיה, שנפגשים מחופשים כדמויות גיבורי העל האהובים עליהם, נלחמים בחרבות כאילו היו ב-"מלחמת הכוכבים", נפגשים עם אמני קומיקס, משחקים בזירות גיימינג ומשחקי מחשבה, ויותר מהכל חוגגים את היותם גיקים. 

הגירסה האמריקאית של האירוע, שנוסדה ב-1970 ומתקיימת מדי שנה בסאן דייגו, מושכת מאות אלפים מבקרים. עכשיו, לראשונה בישראל, פסטיבל דמוי קומיקון, יינחת באושילנד, וייענה לשם "אושיקון". ה-"אושיקון" יתקיים במהלך חופשת פורים (22:00-10:00, 23-21 במרץ, כניסה לכל הגילאים), ויאפשר מסווה מושלם עבור חובבי הפסטיבל ליהנות ממראה מחופש, והרגשה נורמטיבית לחלוטין.

צילום: איי ג'י אן'

בין השאר יתארחו במקום, כמיטב המסורת, אמני גיימינג, קומיקס ומשחקי רטרו שיגיעו להפגש עם הקהל, ולהנחות סדנאות ופאנלים שונים. וכן, גם אצלנו תתקיים תחרות תחפושות נושאת פרסים לקהל הרחב ולחובבי הקוספליי (לא יודעים מה זה? גם אנחנו לא, תשאלו את הגיק הקרוב אליכם).

כמו כן, ובהתאם לרוח משחקי הכס, תתקיים זירת לחימה בחרבות א-לה ווסטרוז, תוך מתן עצות וטיפים ללחימה נכונה.

מי שתמיד חפץ להיות אמן קומיקס, יוכל לפגוש את ערן אביאני, מחבר הספר "המדריך לציור הקומיקס", שיעביר סדנה על עקרונות הציור הקומיקסי. היוטיובר הפופולרי, אביאל בסין, מייסד ערוץ יוטיוב העוסק בגיימינג, בו רשומים כמעל 300 אלף מנויים, ילמד את הנוכחים כיצד לייצר תוכן איכותי ואף להתפרנס מיוטיוב. ואם זה לא מספיק לכם יתקיים גם מופע סטנד-אפ בלתי שגרתי על כל מה שהגיקים אוהבים, אותו יעביר הסטנדפיסט ינאי בן נח. המופע יעסוק בשאלות גיקיות למהדרין, ואנחנו רק יכולים לתהות האם הכפיל של פלאש יכול לרוץ כל כך מהר שאפילו פלאש עצמו לא יוכל להשיגו. אכן, סוגיות קשות.

במתחם הגיימינג יוצבו משחקים כפורטנייט, פיפ"א ואייפקס לג'נדס, ואף תתקיים זירת מציאות מדומה, במהלכה הנוכחים יוכלו לחבוש קסדת מציאות מדומה ולהפוך לחלק מהמשחק. במקביל יתקיימו משחקי קופסה מובילים שמטרתם גיבוש היצירתיות, האסטרטגיה הדמיון ויכולת הצוות.

לכל הדבר הנפלא חובש המשקפיים המרובעים הזה, ייצטרף מתחם מרצ'נדייז (מותגים) של תחפושות, משחקים, מוצרי גיימינג, חוברות קומיקס, ובערך כל מה שלפסטיבל יש להציע. 

הכניסה חופשית. אירוע חובה לחובבי הז'אנר.