היום (רביעי) מגיע לסיומו מחזור 34 של קורס מפעילי כלי טיס מאויישים מרחוק (כטמ"ם) ובין המסיימים נמצאים סג"ם ע' בן ה-19, תלמיד תיכון רבין. 

סג"ם ע' מכפר סבא. צילום: דובר צה"ל

לקורס מגיעים מצטיינים ממערך חיל האוויר וכלל צה"ל, יוצאי יחידת "זיק" בתותחנים וקצינים מצטיינים מיחידות עם רקע אווירי. ההכשרה בבסיס פלמחים בת חצי שנה ובסופה מקבלים את סיכות המפעיל ומשובצים בבסיסי חיל האוויר השונים.
מערך הכטמ"ם בחיל האוויר לוקח חלק גדול ומשמעותי בפעילות המבצעית של חיל האוויר.

סג"ם ע' בן 20, גר בכפר סבא, למד בתיכון "רבין" והרחיב פיזיקה ותנ"ך. ע' אוהב לנגן בגיטרה ופסנתר, משחק כדורעף ואוהב להפגש עם חברים. הוא למד במכינה קדם צבאית בעוטף עזה. במכינה התנדב פעם בשבוע, למד תכנים שונים, טייל וחיזק את דינמיקה חברתית. ע' בחר ללכת לקורס מפעיל כטמ"ם בגלל שהבין שיש לו אפשרות גדולה יותר להשפיע שהוא חלק ממערך הכטמ"ם.

ע' מספר על הקורס שהוא מקנה יסודות לא רק לתחום המקצועי אלא גם לדמות הקצין והמפקד:"בקורס שמים דגש על פיתוח הדמות בדיוק כמו התחום המקצועי".

רגע מיוחד שהיה לע' בקורס היה טיסת "הסולו", טיסה שבה החניך מפעיל לבד בתחנת השליטה את המטוס המאויש מרחוק. ברגע הזה הוא הרגיש את האחריות על המטוס בידיו. "אתה אחראי על המטוס מהחלק התעבורתי ועד להביאו למשימה. יש תחושה שסומכים עלייך".

ע' הוא בנם של מיכל, יושבת ראש איגוד וטובי, מנכ"ל חברה של שתלים רפואיים. לע' שתי אחיות, אביגיל בת 23 ותמר בת 19.