מקרה קשה ועצוב בבית החולים מאיר. אם ל-3 בשבוע ה-37 להריונה הגיעה לבית החולים מאיר שבכפר סבא ביום חמישי האחרון, לאחר שסבלה מקוצר נשימה חמור עקב שפעת. האישה, תושבת מושב הסמוך לכפר סבא שהתגוררה בעבר בעיר, אושפזה במיון היולדות.

השפעת סיבכה את הלידה | צילום אילוסטרציה: שאטרסטוק

לאחר שחוברה למכשיר ניטור דופק, הבינו הרופאים כי יש האטה של דופק העובר. הצוות הרפואי במקום ביצע ניתוח קיסרי דחוף, מתוך ידיעה שמדובר במצב העלול לסכן את חיי השתיים. היולדת, בשנות ה-30 לחייה, הוכנסה לחדר הניתוח, הורדמה, ועברה ניתוח חירום קיסרי. במהלך הניתוח נולדה תינוקת שמצבה מוגדר טוב.

לאחר הלידה, הועברה האישה למחלקת טיפול נמרץ כשהיא מורדמת ומונשמת במצב קשה מאוד. לאחר יומיים במקום מצבה השתפר. עם זאת, היום (ד') נמסר מבית החולים מאיר ל-"מיינט כפר סבא", כי גם עכשיו, כמעט שבוע לאחר שהגיעה לבית החולים, מצבה ממשיך להיות קשה. ממשפחתה ביקשו שלא לעדכן עד שלא יתבהר מצבה.

במקרה שהובא לידיעת הציבור לראשונה על ידי רותם אליזרע, כתב "ידיעות אחרונות" ו-ynet, הודגש הצורך בחיסון בשפעת. זאת בשל העובדה שהיולדת, כמו יולדות רבות אחרות יש לציין, לא התחסנה נגד שפעת.

בכתבה ב-ynet אף מובאים דבריה של פרופ' טל בירון שנטל, מנהלת היחידה לרפואה האם והעובר בבית החולים מאיר בכפר סבא, לפיה: "אנו שבים וקוראים לציבור הנשים להתחסן כנגד שפעת. שפעת בהיריון מסכנת את חיי האם והיילוד ויכולה להיות מחלה קשה ביותר. החיסון מפחית משמעותית את התחלואה ואת סיבוכיה. אנו מאחלים ליולדת החלמה מהירה". כמו כן צוינה העובדה כי השפעת השנה קשה יותר מבשנים קודמות.