עיריית כפר סבא מתכננת קמפיין עירוני נרחב על מנת למגר את תופעת האלימות נגד נשים בפרט ובחברה בכלל, זאת לאור המאבק הציבורי הארצי צובר התאוצה בנושא. 

כזכור, עקב העלייה במפלס האלימות נגד נשים, ומספר השיא של 24 נשים שנרצחו מאז תחילת השנה, הודיעו ארגוני נשים על מחאה רחבת היקף שהחלה כבר אתמול וצפויה להגיע מחר (ג') לשיאה עם חסימות כבישים ושביתה יזומה של גופים רבים במשק. במסגרת המחאה, פיזרו אתמול פעילות של לוט"ם (היחידה ללוחמה בטרור המגדרי, א.י.), צבע אדום במזרקות ברחבי הארץ.   

קמפיין עיריית כפר סבא נגד האלימות כלפי נשים | צילום: עיריית כפר סבא

עיריית כפר סבא, מצידה, הודיעה כי היא תומכת במחאת הנשים. העירייה תאפשר לעובדות המפגינות נגד אלימות כלפי נשים, לשבות ללא פגיעה בשכרן. ראש עיריית כפר סבא הטרי, רפי סער, הודיע כי הוא תומך במחאת הנשים הארצית למיגור האלימות שתתקיים ביום שלישי הקרוב. 

בעירייה מציינים את הפעילות היומיומית "הרגילה" למיגור האלימות כלפי נערות ונשים, בין השאר, באמצעות תכניות הסברה בבתי הספר של תכנית "עיר ללא אלימות", טיפול אישי ומשפחתי במרכז לשלום המשפחה באגף שח"ק בשותפות משטרת כפר סבא, וכן מיזמים לחיזוק מעמד האישה בחברה.  

חלק מ-24 הנשים שנרצחו השנה | צילום: מתוך ynet

רפי סער, ראש עיריית כפר סבא, אמר: "העיר כפר סבא כולה, גברים ונשים כאחד מתגייסים למאבק הציבורי למיגור האלימות בכלל ונגד נשים בפרט. לא ייתכן שבחברה נאורה ומתקדמת כשלנו לא יוכלו נשים להרגיש בטוחות. אני קורא לממשלה ולגורמי האכיפה להתגייס למאבק ולקדם חקיקה מחמירה בנושא".

מהעירייה מציינים כי "השביתה אינה כוללת את מוסדות החינוך, ובכללם: גני ילדים, צהרונים וקייטנות אשר עובדים כרגיל".