לפני כשבועיים, בפגישה שקיימו ביניהם, הציע ראש עיריית כפר סבא רפי סער לחבר המועצה לשעבר ויו"ר מפלגת העבודה בעיר, עמירם מילר (77), את ראשות ועדת הרווחה. המינוי עורר ביקורת בקרב חברי מועצת העיר כפר סבא, וחברת המועצה הדר לביא אף הצהירה, שהדבר אינו חוקי, ותהתה כיצד ממנים ראשי ועדות או מחזיקי תיקים, אם הללו לא נבחרו כחברי מועצה בכלל. היא אף הדגישה, כי באופן אישי היא מחבבת מאוד את מילר, "אך אנחנו שומרים חוקים", והיא אינה יכולה לשתוק לנוכח מה שנראה כמו מינוי מקורבים. "אעמוד על כך שהמינוי לא יתאפשר", אמרה לביא.

מילר, בין לביא (שמאל) לסער. נתקע באמצע | צילומים: יוגב עמרני, ראובן קפוצ'ינסקי, פרטי

מילר מנגד, אחרי 42 שנה כחבר מועצת כפר סבא (עם הפסקה קלה), ובכלל זה מ"מ וסגן ראש עיריית כפר סבא לשעבר, מעוניין לתרום מנסיונו הרב: "אשמח בהחלט למלא את התפקיד. אני עושה זאת בהתנדבות, על סמך הידע המוניציפלי שרכשתי בעיר. לא לחצתי לקבל את התפקיד. ראש העירייה הוא שהציע לי אותו, ושמחתי לקבלו. אני לא מבקש דבר, חוץ מאשר לתרום את הניסיון שלי, כדי לשפר את נושא הרווחה בעיר. לא שמעתי שההתנגדות למינויי היא על רקע אישי. אף אחד לא אמר לי שאני לא מספיק מוכשר לתפקיד, ואני אומר זאת בענווה".

אחרי כל כך הרבה שנים בשלטון המקומי, אתה לא מכיר את החוק? זה מותר או לא?

"אני חושב שמאחר שוועדת הרווחה אינה ועדת חובה, אלא ועדת רשות, יש כאן בהחלט גמישות מסוימת. אבל אם יחליטו שזה לא ראוי ואי אפשר — אולי אהיה רק חבר מן השורה. בכל מקרה, אשתדל לעשות כמיטב יכולתי ואשמח לקבל עזרה מכל חבר מועצה בתחום הקשה הזה".

ממשרד הפנים נמסר: "הנושא אינו מוכר לנו, והוא ייבדק מול הרשות המקומית".