"החללית" שבה ייאספו המוצרים | צילום: פרטי

תחרות ה"חלליות" בין שבעה בתי ספר בכפר סבא יצאה לדרך. בסופה, בית הספר שיזכה בתחרות יקבל פרס בסך 6,000 שקלים. התחרות חדשנית וחינוכית, ובאמצעותה לומדים הילדים לשמור על הסביבה. כל תלמיד מקבל ערכת קרטון דמוית חללית, שאותה הוא ממלא במכשירים אלקטרוניים שאין בהם עוד שימוש, כמו: סמארטפונים, אוזניות, טאבלטים ועד מכונות כביסה ומקררים. 
שבעה בתי הספר שישתתפו בתחרות הם: יצחק שדה, ש"י עגנון, אופירה נבון, אוסישקין, גורדון, רחל המשוררת וסורקיס.
התחרות היא יוזמה משותפת של עיריית כפר סבא ושל תאגיד מ.א.י למיחזור פסולת אלקטרונית בישראל, שיעניקו יחד את הפרס. התחרות התחילה ביום רביעי השבוע, וההכרזה על הזוכה בתחרות תהיה בסוף פברואר.
נציגי העירייה ותאגיד מ.א.י יגיעו לבתי הספר להתרשם מהפעילות ומהמוצרים שנאספו. ועדת השיפוט תעניק ציון לבתי הספר על בסיס הפרמטרים: יצירתיות, אופן הסברה ושילוב פסולת אלקטרונית בתערוכה עצמה. 
דן הלמן ואמנון שחרור, מנכ"לים משותפים בתאגיד מ.א.י: "אנחנו גאים להשתתף בחינוך ילדי העיר לחשיבות המיחזור ולשמירה על הסביבה ועל כדור הארץ. הפרס האמיתי לכולנו הוא אושר וגאווה לצפות בילדי העיר המעורבים בקהילה, דואגים לסביבה, ונהיים שגרירי הדור הבא של כדור הארץ. אנו מברכים על שיתוף הפעולה עם עיריית כפר סבא בתחרות המיוחדת, ושמחים להרחיב את פעילות ה'חללית' לעוד 30 אלף ילדים בארץ כבר השנה".
ראש העירייה, רפי סער: "אנו שמים דגש על נושא המיחזור ומעניקים לו חשיבות רבה למען העתיד של כולנו".