"הבת שלי אמרה שנפלו עליה ועל חברה שלה אבנים קטנות, הילדים התמלאו בזה", במילים אלו מתארת אם לילדה בגן חרוב את האירוע המטריד שקרה לילדי ולצוות הגן שלשום (ב') בשעה שהיו בחצר. לפי עדויות של הורים לילדי הגן, נאמר להם על ידי אנשי העירייה כי מאתר התמ"א הפועל בסמוך לגן הושלכו חומרי בניין שנחתו על ראשי הצוות והילדים.  

רשת הבטחון הקרועה של האתר בסמוך לגן | צילום: פרטי

"יש אתר בנייה ממש מעל הראש שלהם, מרחק של גדר בלבד", מוסיפה האם. מהבניין הזה נזרקת פסולת מגבוה, ומן הסתם גם חומרי בניה. וברגע שהילדים נמצאים בחצר – אז זה עלול לקרות. אנחנו לא היינו עדים לשום דבר, אבל מן הסתם אנחנו ערים לבעיה. יש תיעוד של מלט דבוק בשיער של 5-4 ילדים. כמו כן, יש סרטונים שמראים שהחומר של הבניין יורד מהר מגובה, ועוד שנייה נופל לחצר".

אב לילדה בגן הוסיף: "יש בנייה של תמ"א 38 ממש בסמוך לגן. מדובר במטרים בודדים. והחצר של הילדים היא מרחק יריקה מהאתר, מספיק שעושים טיח או שאחד מדליי הבטון מועד מהפיגומים זה ישירות על הראש של הילדים שלנו. פשוט סכנת נפשות".

חצר הגן | צילום: פרטי

יש לציין, כי התיעוד של האירועים לא הועבר לידי "מיינט", עם זאת ההורים מעידים כי הוא קיים בידי הגננות וצוות הבטחון של העירייה שתדרך אותם. "לפי הסרטונים שהראו לנו רשת הבטחון של הבניין מלאה בחורים ואינה תקינה", מספרת אם אחרת. "הם הפילו חומרי בניין מגובה על הגדר של הילדים. הבנו שדיברו עם הקבלן שיתקן את הליקויים. כמו כן, יסגרו את חצר הגן, כמעט את כולה, כדי לתת מרחק מהבניין".

ההורים ציינו לחיוב את שיתוף הפעולה עם העירייה, עם זאת נמסר מהם הבוקר כי לא נרשם שינוי מהותי במצב.

מגן חרוב סירבו להגיב לדברים.

מעיריית כפר סבא נמסר:

"עיריית כפר סבא מתייחסת ברצינות רבה לכל הקשור לביטחון ובטיחות הילדים ולכן רואה מקרה זה בחומרה רבה. מיד עם היוודע הדבר הגיעו לגן גורמי המקצוע הרלוונטיים מאגפי הביטחון והחינוך והעבירו למנהל העבודה באתר התמ"א דרישה מידית לתיקון יריעת הביטחון במבנה והסרת מפגעים שונים.  

"כמו כן, סוכם עם הגננת כי בשלב זה ייחסם קטע החצר בצד המערבי של הגן ולא תתאפשר יציאת ילדים לאזור זה, במקביל ממונה הבטיחות העירוני מבצע במקום ביקורת יומיומית".