אורלי פרומן, מנהלת אגף החינוך בעירייה, הודיעה הבוקר (ג') על כוונתה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת במסגרת המפלגה החדשה של משה (בוגי) יעלון. יעלון שהתפטר לפני כשנתיים וחצי מתפקידו כשר הבטחון, הודיע על הקמת מפלגה חדשה לפני כשבוע. רשימתה של אותה מפלגה, כמו גם שמה, עדיין לא ידוע.

בוגי יעלון (מימין) ואורלי פרומן. תכנס לכנסת? | צילומים: מוטי קמחי, עיריית כפר סבא

פרומן החלה את עבודתה באוקטובר 2016, לאחר ששימשה כמנכ"לית משרד התרבות והספורט. בין השינויים שהכניסה פרומן לאגף החינוך, ניתן למנות את פתיחת המחלקה לתכנון ולפיתוח של מערכת החינוך בעיר, התאמת מערכת החינוך לשינוי הדמוגרפי בעיר, וכן יוזמה לתכנית אסטרטגית מקיפה לאגף החינוך בעשור הקרוב.

פרומן אף הקימה את קריית החינוך לבתי הספר הייחודיים ובמסגרתה נפתחה השנה שלוחת סאדברי במתחם בית הספר הדמוקרטי. היא אף הנהיגה קידום אמצעים טכנולוגיים בבתי הספר השונים בעיר.

העירייה צפויה לצאת בימים אלה למכרז לאיוש תפקיד מנהל/ת אגף החינוך.

ראש העירייה, רפי סער, אמר לאור החלטתה של פרומן: "נמסר לי הבוקר על ידי אורלי פרומן כי בכוונתה לקחת חלק בבחירות הכלליות לכנסת מתוך בחירתה ולכן על פי הכללים עליה להתפטר מתפקידה. 

"אני מודה לאורלי בשם תושבי כפר סבא ובשמי על הפעילות הענפה לקידום החינוך בעיר ומאחל לה הצלחה רבה בהמשך דרכה החדשה. עיריית כפר סבא נערכה ותצא למכרז לתפקיד".

אורלי פרומן, אמרה: "השליחות החברתית והחינוכית לה אני מקדישה את חיי היא שהובילה אותי לקחת אחריות ולמצות את כל מרצי, ניסיוני ויכולותיי בכל התפקידים בהם כיהנתי במערכות החינוך והתרבות עד היום. אותה שליחות היא שהנחתה אותי גם בקבלת ההחלטה להתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ולשמש כנבחרת ציבור. הצטרפתי למפלגה החדשה של רא"ל במיל. הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, שתתמודד בבחירות הקרובות לכנסת.

"אני מבקשת להודות לראש העיר מר רפי סער, ולמנכ"ל העירייה מר איתי צחר על האמון שנתנו בי ועל תמיכתם בדרכי. אני מודה מאוד לצוות אגף החינוך ומאחלת להם, לעמיתיי ממשרד החינוך ולכל סגלי החינוך וההוראה, לתלמידות ולתלמידים הצלחה גדולה".