חברי מועדון המתנדבים ליונס בכפר סבא בחרו בשבוע שעבר את מייסדת ויו"ר עמותת אמיצים הדס דיסין כאשת מופת לשנת 2019. כשנקראה לעלות על הבמה לקבל את תעודת ההוקרה, הם ביקשו גם מבעלה הטרי, חבר הכנסת יהודה גליק, לעלות אִתה יחד. הוא ניסה להתחמק. "מה אני קשור?" אמר לה, "זה האות שלך. אם היו נותנים לי פרס היו מזמינים גם אותך לעלות?" היא שיכנעה אותו לעלות לבמה. "הם מכבדים אותך, אז תכבד אותם", והוא התרצה מיד.

דיסין עם גליק. חוויה שמיימית | צילום: טל שחר

זאת לא היתה התעודה הראשונה שהדס דיסין (47) זכתה בה, בזכות פעילותה. לפני כחצי שנה נפגשו נציגי העמותה עם כמה חברי כנסת, במטרה לקדם חוק שיעניק זכויות לאלמנים, לאלמנות וליתומים צעירים, שאינם זוכים להילה העוטפת את חללי צה"ל ואת נפגעי פעולות האיבה. בעקבות הפגישה הוזמנו נציגי העמותה לכנס הוקרה לעמותות המתנדבים בארץ, שאירגנה הכנסת. במהלך הכנס הוענק גם להם אות הוקרה.

זמן קצר לפני כן נפגש אביה של הדס, ישראל קריסטל, שהוא מנכ"ל העמותה לחקר המקרא, עם חבר הכנסת יהודה גליק (53), המכהן כיו"ר השדולה למען התנ"ך בכנסת. גליק התאלמן 10 חודשים קודם לכן, ובסיום הפגישה אמר לו קריסטל: "יש לי כלה בשבילך", והתכוון לבתו הדס שהתאלמנה בגיל 29, כשהיא כבר אם לארבעה. עוד הציע לגליק שיברר פרטים על הדס ביישוב טלמון שבו התגוררה.

לאחר מכן המליץ קריסטל לבתו להיפגש עם חבר הכנסת גליק, כדי שיסייע להם בעניין העמותה. הוא רק לא סיפר לה שכבר הציע אותה לגליק כשידוך. עד שנקבעה הפגישה גליק הספיק לברר עליה, ולהתרשם לטובה, והדס הספיקה לשמוע על כך משכנתה, זו שנהגה מדי פעם להכיר לה בני זוג.

כשאותה השכנה הציעה להדס להכיר את גליק, היא דחתה את הרעיון על הסף: "ראשית, דעותיו הקיצוניות של חבר הכנסת הג'ינג'י בענייני הר הבית וחזון הנביאים לא התאימו לי; שנית, ידעתי שנועדה לנו ישיבה על בסיס מקצועי, ולא רציתי לערבב בין התחומים". בפגישה הם אכן דנו בענייני העמותה, ויומיים לאחר מכן כבר קבעו פגישה נוספת, הפעם על רקע אישי. למראית עין הוצגה הפגישה כלפי חוץ כאילו נקבעה והתנהלה על רקע מקצועי.

"מבחינתי הפגישה הזאת היתה משמימה, אבל קבעתי לעצמי כלל, שעל-פיו אני לא מחליטה אם גבר לא מוצא חן בעיניי כבר אחרי פגישה אחת. אז נפגשנו שוב, ובמפגש הזה התחלנו לריב. אני כעסתי עליו על כך שהסכים לצאת עם נשים בטרם מלאה שנה להתאלמנותו. רבנו על הנושא כמו זוג נשוי, ובמהלך הריב חשתי שאני מתאהבת בו".

אהבה בוגרת

מכאן הכל התפתח במהירות. כשהודיעו לילדים על החלטתם להתחתן, לא כולם גילו התלהבות. חלקם התנגדו נחרצות והפנו כתף קרה. "לא היה קל. יהודה ואני היינו באופוריה, והילדים היו צריכים לבלוע את הצפרדע, להתרגל לאשה זרה, לגבר זר, לחיים חדשים".

דיסין עם קבלת האות מהליונס | צילום: גידי מאיר

הם נישאו לפני כחודשיים בטקס מתוקשר, ועברו לגור בדירה קטנה בירושלים, עם שתיים מבנותיו הצעירות של גליק. ששת ילדיו הבוגרים כבר יצאו מהבית לחיים עצמאים, וכך גם ארבעת ילדיה של הדס. בשבת הראשונה לאחר החתונה אירחה הדס את כל בני המשפחה: ההורים, 12 הילדים, שמונת הנכדים (כולם של גליק, התשיעי אמור להיוולד בימים אלה). מאז כמעט בכל שבת, חלק מהמשפחה מגיע להתארח אצלם.

במהלך ההכנות לחתונה, ליוותה דיסין את גליק במרוצו לכנסת במסגרת הפריימריז בליכוד. "חוויה מזעזעת. אינטריגות, חנפנות". 13 אלף מצביעים לא הספיקו כדי להחזיר את גליק לכנסת, אף על פי שנחשב חבר כנסת מצטיין ופופולרי, שהתקשורת אהבה לחבק. "תפילותיי נענו", היא אומרת. לאחר שיסיים את תפקידו ימשיך גליק בפעילות למען העמותות החברתיות למיניהן, ולמען הר הבית.

ובינתיים, בשבוע שעבר הוא נלווה אליה גם כשנסעה ברחבי הארץ, כולל ברעננה וכפר סבא, וחילקה משלוחי מנות לאלמנים, לאלמנות וליתומים חברי עמותת "אמיצים". גליק עשה סלפי עם כל בני המשפחות שנפגשו אִתם. "זה היה מרגש מאוד", היא אומרת.

ואיך את מרגישה בפרק ב'?

"פרק ב' זה מערכת יחסים סבוכה, עם ילדים וסידורים, אבל עם אהבה בוגרת יותר, עם תובנות חדשות, סבלנות, הבנת הנפש והבנת התהליכים. אני בעננים, עם אותן התחושות בדיוק כפי שהייתי בגיל 21 עם בעלי הראשון יוסי, ועדיין עם אותו המרץ והאנרגיות. בסך הכל כיף גדול".

כשהודיעו לילדים על החלטתם להתחתן, לא כולם גילו התלהבות. חלקם התנגדו נחרצות והפנו כתף קרה. "לא היה קל. יהודה ואני היינו באופוריה, והילדים היו צריכים לבלוע את הצפרדע, להתרגל לאשה זרה, לגבר זר, לחיים חדשים"