הצהרתו התקיפה של ראש העירייה רפי סער אתמול (ד') לא נפלה על אוזניים ערלות במפעל בראון. לפחות לפי תוכן התגובה, ניכר שגם במפעל היו בהלם די גדול מקביעתו החד משמעית של סער, לפיו אין יותר מקום למפעל בכפר סבא, ויש לבכר את התושבים בכל דרך. יש לציין, כי קביעה זו באה לנוכח דגימות זיהום אוויר בעייתיות בשכונה הירוקה.

עם זאת, מדגישים הבוקר (ה') שוב במפעל כי אין שחר לטענות שמקור הזיהום הוא דווקא מהמפעל, ומחזירים אש לראש העירייה הנבחר.

ההפגנה נגד מפעל בראון בשנה שעברה | צילום: פרטי

כך נמסר מהמפעל:

"צר לנו על כך שראש העיר הנכנס, נגרר להתנהלות פופוליסטית ובוחר להתעלם מהעובדות, כפי שנוהג לעשות מיעוט קולני מתושבי השכונות הירוקות. אנו מתקשים להבין מדוע החליט ראש העיר לצאת בהצהרות, לשתף פעולה ולהיגרר אחרי הטון המתלהם של גורמים מקרב תושבי השכונות הירוקות, כאשר ידוע לעירייה היטב שאין כל ביסוס לטענה שמכון התערובות בראון מהווה מפגע סביבתי בכלל, ובכל הנוגע לחומרים שנוטרו (וכלל אינם בשימוש בחברת בראון) בפרט. 

"חברת בראון מדגישה כי היא עומדת בכל התקנים הקבועים בדין וכי כל הבדיקות שנערכו בתקופה האחרונה (לרבות על ידי העירייה), מוכיחות באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי אין כל קשר בין כל חברת בראון לבין הממצאים שהתגלו בניטורי האוויר בשכונה. משום מה, העירייה בוחרת לחזור על טענות חסרות בסיס כלפי חברת בראון במקום לבדוק את המקורות הפוטנציאליים האמיתיים בשכונות הירוקות ובסביבתן.

"חברת בראון משוכנעת כי המשרד להגנת הסביבה לא יסחף אחרי הטענות הריקות מתוכן המגיעות מכיוון חלק מתושבי השכונות הירוקות ופוליטיקאים מקומיים ויקבל החלטות אך ורק על סמך עובדות. 

"על אף שאין למכון התערובות בראון כל קשר לחומר הפורמאלדהיד (שכלל אינו בשימוש במכון), חשוב לציין כי גם לעצם לטענות הפופוליסטיות בהקשר זה אין כל בסיס. ערכי הפורמלדהיד אשר נוטרו בחודשים האחרונים בשכונה היו מהנמוכים אשר נמדדו בכל הארץ, כאשר ברוב הניטורים לא נמצא פורמאלדהיד כלל והמדידה הגבוהה ביותר אשר נמצאה הגיעה לרף של פחות מ-50% מהתקן המותר על פי חוק. 

"חברת בראון יכולה לכתוב על מערכת מתקדמת לסינון ריחות אשר התקינה בעלות של מיליוני שקלים, על כך שהחברה עומדת בכל הדרישות והתקנים המחמירים ביותר ועל עשרות בדיקות אשר נעשו ע"י גורמים בלתי תלויים וגילו שמדובר בתלונות חסרות בסיס, אך במקום זאת נציע לכם להפסיק להקשיב לצעקותיהם של גרעין מצומצם מתושבי השכונות הירוקות ופשוט להגיע למקום, להריח ולשפוט בעצמכם".