סביר להניח שכשאתם חושבים על מפקד פלוגה האמון על מדריכי נהגי המשאיות בצה"ל, עולה לכם לדמיון מישהו קצת שונה מאורי אריאל מכפר סבא. בכל זאת, התפקיד שלה לא בדיוק משך יותר מדי נשים בעבר, והיה מעין אבן שואבת לגברים מחוספסים.

אריאל. יוצאת דופן בנוף | צילום: דובר צה"ל

אבל אורי אריאל, מפקדת פלוגת הדרכה בגדוד ההובלה "אבירי המרכז", לא נתנה לתבניות להכתיב את חייה. אריאל, התחילה את דרכה כלוחמת אב"כ (אטומי, ביולוגי, כימי), יצאה לקורס קצינים והפכה לקצינת הדרכה. לאחר מכן היא שירתה בחרמון כעוזרת קצין אג"ם (אגף מבצעים). במהלך שירותה בחרמון פגשה את בעלה תומר, אשר שירת במילואים במקום. אלא שאריאל לא הסתפקה בשלג.

לאחר שנה בחרמון היא החליטה לעבור לחיל הלוגיסטיקה. "מבחינתי חיל הלוגיסטיקה הרבה יותר מאתגר והמשימות מקיפות יותר", היא מתארת. לאחר שכבר הירהרה אם להמשיך בצבא או לצאת באזרחות, נפל הפור והיא קיבלה את ההצעה הבאה: מפקדת פלוגת מפקדה בגדוד ההובלה של "אבירי המרכז".

"ארבעים אחוז מההחלטה שלי להישאר בצה"ל הייתה בזכות בעלי שתמך בי מאוד ורצה שאמשיך", היא מספרת בחיוך על ההחלטה שהשאירה אותה בצבא. "שישים האחוזים הנוספים הם בזכות המג"ד שלי".

אריאל עם משפחתה | צילום: דובר צה"ל

כיום היא עדיין באותו גדוד, ומשרתת כמ"פ הדרכה. במסגרת תפקידה היא אחראית על לא מעט מחלקות: מחלקת מורי הנהיגה, מחלקת ההכשרות של חונכי החיילים, שתי מחלקות של חיילים שעוברים הדרכה כנהגי גדוד הובלה, ומחלקת חץ - חיילים אשר בתום הקורס יהיו נהגי בט"ש בחטמר"ים באיו"ש.

לגבי העובדה שמרכז הובלה הוא לא בדיוק המקום בו אנחנו מצפים למצוא אמא טרייה, לאריאל אין בכלל ספקות: "אין שום דבר שמונע ממני לעשות את התפקיד בצורה הטובה ביותר. זה לא משנה אם אני גבר או אישה, זה גם מה שאני מחנכת את החיילים שלי - לשוויון. כולם יכולים לעשות הכל".