כנס, שמטרתו העלאת המודעות להעסקת סייעות משלבות איכותיות וליצירת תנאי ההעסקה והכשרה הולמים, נערך ביום חמישי שעבר ברעננה. עו"ד לן כהן, אמרה בכנס: "בשל השכר הנמוך אנשים מיומנים לא מגיעים למקצוע הזה".

סייעת מלווה. "חייבים להביא אנשים איכותיים למקצוע" | אילוסטרציה: Shutterstock

תחלופה בלתי פוסקת, חוסר רצינות ותנאי העסקה נמוכים במיוחד — כל אלה חוזרים ונשנים בשיחות עם הורים לילדים עם צרכים מיוחדים בשרון. דווקא סייעות השילוב האישיות, שאמונות על ביטחונם ועל שילובם של ילדיהם, ומועסקות בין השאר בשילוב ילדים אוטיסטיים, בהשגחה על ילדים הסובלים מאלרגיות ומבעיות בריאותיות אחרות, זוכות לשכר נמוך במיוחד ולחוסר הכשרה. ההורים, מצדם, נדרשים לחיפושים בלתי פוסקים אחר סייעות איכותיות, כשלא פעם מעורב בכך מעין "שוק שחור", וגם זה אינו ערובה לסייעת, שפשוט מוותרת. נושא שחוזר על עצמו בשיחות עם הורים לילדים הנדרשים לסיוע זה.

כך, למשל, עולה מסיפורה של ר' מהרצליה, אם לילד עם צרכים מיוחדים. בעת שעלה בנה לכיתה א' בבית ספר בעיר, הבינו במערכת החינוך בעיר שהוא נדרש לתמיכה של סייעת עם ניסיון. הסייעת שהגיעה, בסופו של דבר, הדליקה בפני ר' נורות אדומות שהתבררו כנכונות. "הסייעת הגיעה בלי ניסיון, אבל בית הספר חשש שאם היא לא תהיה, אז אף אחת לא תהיה. בפועל קרה לנו מקרה חמור מאוד אִתה, היא סיכנה את החיים של הילד ופוטרה לפני פסח, ומאז אנחנו בלי סייעת", מסבירה ר'. "הילד פנה אליה לאחר שאירע לו מקרה חריג בבית הספר, והיא לא דיווחה לאף אחד. אנחנו גילינו את זה בדיעבד, לפני הליך רפואי שהוא צפוי היה לעבור והיה עלול לפגוע בחייו, לולא היינו מגלים את המקרה בעצמנו".

הסיפור של ר' אמנם קיצוני, אבל אוזלת היד שעולה ממנו שבה ועולה גם בשיחות עם אימהות אחרות מהשרון, שמבקשות ליווי של סייעת משלבת. "זה משהו שקורה לנו על בסיס קבוע, שהסייעת הקבועה לא מגיעה ואז יש סייעת אחרת", מסבירה ג' מהוד השרון, אם לילד עם צרכים מיוחדים. "זה קורה בגלל השכר הנמוך והתנאים הגרועים. אין להן שום נאמנות לתפקיד. כל פעם כשזה קורה, העירייה שולחת סייעת חלופית, שאין לה היכרות מוקדמת עם הילד, כדי לסתום את החור. אבל איך הילד יכול להתמודד עם זה שכל יום הוא נחשף לפנים חדשות?", היא מסכמת.

אלא שהבעיה העיקרית אינה כמובן הסייעות עצמן, אלא התנאים הבלתי סבירים במקצוע הזה. בכנס שהתקיים ביום חמישי שעבר ברעננה, וכותרתו הייתה "סייעות משלבות זה מקצוע — לא בייביסיטר", נשאה דברים עו"ד רויטל לן כהן, חברת מועצת עיריית כפר סבא לשעבר, ופעילה בקואליציית ההורים לילדים עם צרכים מיוחדים. לן כהן, אם לנער המשולב בכיתה י', סיפרה ל"ידיעות השרון" על שורשי הבעיה בהעסקת סייעות משלבות במערכת החינוך. יש לציין, כי אם בעבר השכר של הסייעות היה שעתי, לאחר הסכם קיבוצי ב-2011 מקבלות הסייעות שכר גלובלי, אך גם המצב הנוכחי אינו מצליח לשפר את המצב:

"מדובר בבעיה ארצית, שנובעת במקור מההתעלמות של משרד החינוך מכך שסייעת שמלווה ילד עם צרכים מיוחדים צריכה להיות אשת מקצוע. זה בא מתוך מחשבה, שככל שפחות נשות מקצוע ישמשו בתפקידים האלה, כך פחות ילדים ירצו להשתלב. עובדה שהיא נכונה. התוצאה של זה הייתה הסכם קיבוצי, שמספק תנאי מינימום לתפקיד קריטי. לכן מעטות מאוד מסכימות לעבוד בו, וכך נוצר מצב שהורים משלמים 'מתחת לשולחן' כדי שסייעות איכותיות ילוו את ילדיהם.

"מדובר בשכר נמוך מאוד תמורת עבודה קשה מאוד. המטרה שלנו היא להפעיל די הורים ואנשים שזה אינטרס חשוב מבחינתם, כדי להפוך את תפקיד הסייעת לפרופסיה, וכדי להביא אנשים איכותיים למקצוע הזה".

ממשרד החינוך נמסר: "המעסיק הוא הרשויות המקומיות. הכתובת היא השלטון המקומי ולא משרד החינוך".