מצעד הגאווה ה-1 שנערך בכפר סבא לפני כשנה עורר לא מעט רגשות בקרב התושבים. זה התחיל בחבורה צעירה שיזמה את המצעד, המשיך בבקשה תמוהה להקים חומה שתסתיר את ההולכים, ונגמר במצעד שכולו גאווה וב-4,000 משתתפים.

הפעם, יתקיימו האירועים בחסות עיריית כפר סבא, כאשר במהלך כל חודש יוני יוקדשו אירועים לחודש הגאווה והסובלנות. אירועי החודש יפתחו באירוע חגיגי במיוחד ביום שישי הקרוב ה- 31.5 משעה 11:00 במדרחוב ירושלים, בהנחייתו של רשף לוי. באירוע יופיעו DJ דניאל מריומה ומופע דראג "שובית אפיוראס". יש לציין כי האירוע מיועד לכל המשפחה ויתקיימו גם: הופעות של להקות צעירות, דוכני הסברה, הפעלות לילדים ודוכני מזון. בשעה 12:30 יצא מהמדרחוב מצעד הגאווה של השרון בהובלת פורום גאווה בכפר סבא.

המצעד בשנה שעברה. הפעם בחסות עיריית כפר סבא | צילום: חן זמיר

המצעד יחל כאמור בהפנינג ברחוב ירושלים. משם ייצא המצעד שמאלה לרחוב ויצמן, אחר כך ימשיך לכיוון מזרח עד לרחוב רוטשילד, יבצע "פרסה" ויחזור לרחוב ויצמן לכיוון מערב, יכנס לכיכר העיר ומעבר דרך רחוב דוד אלעזר עד למדרחוב ירושלים.

כתוצאה מהמצעד יהיה רחוב ויצמן, החל מצומת ויצמן-ירושלים ועד צומת ויצמן-רוטשילד, סגור לתנועת כלי רכב בשני הנתיבים וזאת לאורך כל שעת הצעדה (הסדרי התנועה מלאים למטה).

חברת מועצת העיר, פליאה קטנר: "לאחר שנים של מאבק התקיים אירוע גאווה אבל השנה אומרים במפורש - מדובר במצעד גאווה. בלי  צעדה, בלי אירוע, ובלי שום מילה מכובסת אחרת. הדבר מוכיח שאם חולמים את זה - אפשר לעשות את זה, וכמחזיקת התיק אני יכולה לראשונה לומר - פורום גאווה בכפר סבא יחד עם אגף נוער, צעירים וקהילה - הצעידו את העיר לפלורליזם מלא".

במסגרת המצעד מחפשים המארגנים סדרנים מתנדבים למצעד (בני 18+ עם אפוד זוהר של מכונית) ליום המצעד. להצטרפות למתנדבים (לחצו כאן).

הסדרי התנועה המלאים

להלן הסדרי התנועה במהלך המצעד וחסימות הכבישים החל מהשעה 07:00 ועד לסיום המשוער של המצעד בשעה 15:00:

1. רחוב ויצמן יהיה סגור מצומת ויצמן-הרצל ועד ויצמן-סוקולוב. לא תתאפשר פנייה ימינה מרח' סוקולוב לרח' ויצמן. לא תתאפשר פנייה שמאלה מרח' כצנלסון לרח' ויצמן. התנועה תתאפשר ברחובות המקבילים בן גוריון ורח' הכרמל. הכניסה לרח' רוטשילד תהיה חסומה בצומת הרח' רוטשילד-המייסדים. תנועת כלי רכב תתאפשר ברח' הכרמל.הכניסה לרח' ארבל תהיה חסומה בצומת הרח' ארבל-המייסדים ובכלל זה גם חניון המצוי בפינת הרח' ארבל-כנרת. כציר חלופי תתאפשר התנועה ברח' הכרמל.

2. הכניסה לרחוב דוד אלעזר ומוטה גור (קניון ערים) תתאפשר רק לחניונים.

3. הכניסה לרחוב התחיה מרחוב אנה פרנק תהיה חסומה. כציר חלופי ניתן לנסוע על רחובות אנה פרנק ובן גוריון.

4. הכניסה לרחוב ירושלים תהיה חסומה מרחוב נחשון. כציר חלופי ניתן יהיה לנסוע ברחובות נחשון ובן גוריון.

5. הכניסה לרח' רוטשילד תהיה חסומה מרחוב נחשון. כציר חלופי ניתן יהיה לנסוע ברחובות נחשון ובן גוריון.

6. לא תתאפשר פנייה שמאלה מרחוב הרצל לרחוב ויצמן.