ל"מיינט כפר סבא" נודע כי משרד החינוך לא מאשר את המימון להקמת החטיבה החדשה בשכונה הירוקה בכפר סבא. משרד החינוך לא נימק את החלטתו, אך משיחה עם גורמים במערכת מדובר בהחלטה שהם "לא זוכרים כמותה בתולדות העיר". 

החטיבה החדשה. צילום הדמיה באדיבות עיריית כפר סבא

כזכור, לפני כחודש אישרה ועדת המשנה המקומית לתכנון ובנייה הקמת חטיבה בשכונה הירוקה שאמורה לפי התכנון להכיל כ-1,000 תלמידים ב- 27 כיתות אם, חדרי ספח, מרחבים מוגנים וחדרי שירותים בעלות כוללת של כ- 65 מיליון שקל. 

חלק ממימון החטיבה אמור להגיע ממשרד החינוך והיתרה דרך התקציב העירוני. השבוע, כאמור, נודע כי משרד החינוך סירב לאשר את חלקו במימון והודיע על כך לעיריית כפר סבא. משמעות ההחלטה: עיריית כפר סבא תצטרך להקים את החטיבה על חשבונה, דבר שלא נראה סביר בהתחשב בעובדה שאין לעירייה מקור כספי עודף בו היא יכולה להשתמש למימון כל הפרויקט. 

יש לציין, כי מדובר בצעד חסר תקדים שלא זוכרים כמותו בעיריית כפר סבא: "זה נכון שמשרד החינוך לא שש לממן מסגרות חינוכיות חדשות",  אמרו גורמים עירוניים המצויים בנושא, "גם בכפר סבא לקח לו זמן עד שאישר את המימון לבית הספר לאה גולדברג, שרק לאחרונה הסתיימה השתתפות המימון בו, אבל מדובר אכן בהחלטה מדאיגה, שאנו תקווה כי היא תפתר". 

"במדינת ישראל חסרים 24 אלף כיתות", הוסיפו הגורמים, "ולצערנו, כנראה כפר סבא  לא נמצאת בסדר העדיפויות הראשון של משרד החינוך". 

למרות החלטת משרד החינוך החליטו בעירייה כי לא ניתן להמתין עד לאישור המשרד והחליטו על התחלת בניית היסודות והתשתיות של החטיבה שאמורה לקום בשנה הבאה: "המצב הדמוגרפי בשכונה לא מאפשר שבשנה הבאה לא תהיה חטיבה בשכונה הירוקה, ולא נוכל להמתין עם זה. אנו תקווה שעם התחלת הבניה משרד החינוך יחזור בו ויעניק מימון ראשוני".