לא נעים לקום בוקר אחד, לפתוח את החלון ולראות מזבלה מול העיניים שלכם. אבל זה מה שנגלה לעיני תושבי השכונה הירוקה (בעיקר אלו המתגוררים ברחוב זטלר) שפתחו את חלונם והמבט שנגלה למול עיניהם לא מצא חן בעיניהם בלשון המעטה.

המזבלה כפי שצולמה מאחד הבתים ברחוב זטלר בשכונה הירוקה. צילום: פרטי

התושבים מיהרו לברר את פשר הדבר, העלו פוסטים ברשתות החברתיות וביררו גם עם עיריית כפר סבא. ככל הנראה, כך לטענת התושבים, מדובר במזבלה פיראטית שנוצרה לאחר שכנראה קבלנים פרטיים שפכו את הפסולת התעשייתית במקום. לא ברור אם מדובר על פסולת שהגיעה מכפר סבא או מיישובי הסביבה. 

כך או כך, ועד השכונה הירוקה בירר את הנושא עם גורמים עירוניים ופרסם, כי מאחר ומדובר בסוף שבוע, אז נחשף הוועד למפגע הסביבתי, הבטיחו בעירייה כי "כבר ביום ראשון הקרוב תפונה המזבלה הפיראטית". 

היום בבוקר (שני) המזבלה עדיין נותרה במקומה, ובוועד מיהרו לברר וטענו כי העירייה הבטיחה, שוב, כי עד יום שלישי (היינו מחר) המזבלה תפונה באופן סופי. הוועד הבטיח לעדכן את התושבים באופן טיפול הבעיה ובפתרונה המלא. 

מעיריית כפר סבא נמסר: "אין מדובר במזבלה, אלא בנקודת ריכוז זמנית של פסולת גושית וגזם שנאספו ושרוכזו במקום לזמן קצר. אין כוונה לבצע זאת בנקודה זו בעיר בעתיד".