עם היוודע תוצאות הבחירות האחרונות, היה ברור שרפי סער לא הולך ללקק דבש בבניית הקואליציה. סיעתו של סער הייתה בעלת שלושה מנדטים בלבד, רחוקה מאוד מבניית קואליציה יציבה (המינימום לרוב הוא 11 מנדטים). לכך נוספו השמועות על בניית גוש חוסם של תומכי סדבון בסיבוב השני, מרצ של עילאי הרסגור הנדין, "כפר סבא מתקדמת" של הדר לביא, וכן גם סיעת "תפו"ח" של יובל לוי. אלא שהזמן עושה את שלו.

סדבון וסער. לא עובדים ביחד | צילומים: דניאלה קונטיני, ראובן קפוצ'ינסקי

נכון להיום, התחושה היא שהקואליציה של סער היא כמעט עובדה מוגמרת, כאשר צפויים להצטרף אליו כסגנים יו"ר סיעת תנופה איתן צנעני, ויו"ר סיעת מרצ עילאי הרסגור הנדין שגם מיועד לקבל את תיק התחבורה. לשני אלו צפוי גם לחבור יובל לוי עם סיעת תפו"ח ובכך ליצור קואליציה רחבה של 14 מנדטים (ביחד עם עדי לוי סקופ ואורן כהן). הסגן השלישי צפוי להיות דני הרוש, מספר 2 של סער בסיעת דרך חדשה. מי שלא נכנס למשוואה הן שתי הסיעות החזקות האחרות במועצה "כפר סבא בראש" בראשות יוסי סדבון, ו-"כפר סבא מתקדמת" של הדר לביא, שתיהן עם 3 מנדטים כל אחת, וכן גם ראש העירייה היוצא צבי צרפתי שטרם ידוע אם יצטרף לסער.

סדבון הוציא היום (ג') את ההודעה הבאה:

"לפני כחודש פנה ראש העיר רפי סער לראש סיעת כפר סבא בראש יוסי סדבון. בשיחה אישית שהתקיימה בלשכתו בעירייה ביקש ממנו להצטרף ביחד עם  חברי סיעתו כשותפים לקואליציה. ראש העיר הדגיש בפניו שהוא רואה בו שותף בכיר בקואליציה זו. ראש הסיעה השיב בחיוב לפניית ראש העיר והנחה את צוות המשא ומתן לנהל את המפגשים בתום לב ובכוונה ממוקדת - טובת העיר היא מעל כל שיקול אחר.

"תוצאות הבחירות בסיבוב הראשון והשני מלמדות על רצון התושבים לראות את הסיעה כפעילה בכירה ומשמעותית בניהול העיר למען תושביה. הגענו למו"מ עם רצון ברור להוות גורם משפיע ושותף אמתי בתהליכי קבלת החלטות בעירייה . אנו מאמינים שהדבר יכול היה להתאפשר אם ראש הסיעה היה מתמנה לסגן ראש העיר וממלא מקומו. למיטב הבנתנו זה מה שתושבי העיר צריכים ורוצים. ראש העיר משיקולים השמורים עמו סרב למינוי של יוסי סדבון כסגן ראש העיר וסרב גם למינוי כממלא מקומו. המשא ומתן נמשך תקופה ארוכה מאד ללא סיבה וללא קבלת החלטות.

"סיעת כפר סבא בראש חוזרת ומדגישה את מחויבותה לפעול למען תושבי כפר סבא. בנסיבות הקיימות אנו רואים אפשרות לעשייה משמעותית יותר בשרות אופוזיציה חזקה ומשפיעה. אנו נפעל בכל תחומי העשייה ככל שיתאפשר, נפקח על הפעילות העירונית והעומדים בראשה, נדאג שתבוצע על פי כללי מנהל תקין מתוך דאגה לכלל התושבים ומתוך שיקולים ענייניים בלבד. אנו מאחלים הצלחה רבה למנהיגי העיר בפעולתם למען העיר ואחדותה על כל מגזריה ותושביה".

הדר לביא כתבה בעמוד הפייסבוק שלה את הדברים הבאים:

"אופוזיציה מתקדמת. כשהתחלתי את המסע אל עבר כפר סבא מתקדמת, הבטחתי לכל התושבים ומעבר לכך, הבטחתי לעצמי, שבכל פוזיציה שבה אהיה - אתן את כל כולי עבור כפר סבא ותושביה. אם כראש עיר, אם כסגנית ואם כחברת מועצת העיר בהתנדבות באופוזיציה. לאור תוצאת הבחירות והתהליכים שהתרחשו אחרי, החלטתי, יחד עם חברי סיעתי, למלא את תפקידנו מתוך האופוזיציה העירונית.

"אז מה היא עבורי אופוזיציה מתקדמת? המשמעות מבחינתי היא אחת - 100% מזמני וממרצי שייכים לכם - התושבים. יחד נקדם כל נושא מהשטח אל סדר היום העירוני. יחד עם חברי סיעת 'כפר סבא מתקדמת' נוביל מהלכים ששמנו לנגד עינינו עוד בתקופת כתיבת מצע הסיעה. יחד נקדם כפר סבא שקופה, גלויה. יחד נדאג למנהל תקין, למנהיגות אחראית ונטולת רבב. יחד נדאג לשיתופי פעולה מקדמים ומתקדמים. אלו אינן סיסמאות - אנחנו כאן בשביל לעבוד. חמש שנים במועצת העיר לפנינו - מספיק זמן לקידום החזון שלי עבור העיר הזאת. כן, גם תחת ההגדרה ׳אופוזיציה׳. מגיע לכפר סבא להתקדם - ואני הולכת לדאוג לכך באופן אישי".

תגובתו של ראש העירייה רפי סער: 

"השארתי את הבחירות מאחור, כשהמטרה היתה להקים קואליציה המייצגת את כלל הפסיפס האנושי בעיר, רחבה, ממלכתית, מאחדת ואחראית. הצעתי לסדבון הצעות מרחיקות לכת, שותפות אמיתי בעשייה. הוא בחר להתחיל ולסיים את המו"מ בשאלה אחת ויחידה — הסגנות בשכר. לצערי, לאחר מאמצים כבירים, הדבר לא הסתייע. אני מכבד כל החלטה ונעבוד בשיתוף פעולה עם כל חברי המועצה. ידי עדיין מושטת לכל אחד, לחבור לעשייה הענפה בקואליציה".