זו הייתה שנה של שינוי, זו הייתה שנה של אתגרים וזו גם הייתה שנה של כיף גדול. 2018 נפרדת מכפר סבא ואנחנו פה כדי לרכז את הכתבות שהכי אהבתם.

בני הנוער המנגנים בגינות

באחד המיזמים היותר מפתיעים בשנים האחרונות החלה בקיץ האחרון לפעול להקה של 15 בני נוער בגינות ציבוריות. הנערות והנערים יוצאי המרכז המוזיקלי העירוני גלריה 29, למדו במשך השנה לנגן יצירות קאלט לילדים כאדון שוקו, פרפר נחמד, החופש הגדול, אני אוהב שוקולד, הילדה הכי יפה בגן ועוד, ואז יצאו החוצה לגינות להנעים את זמן המשפחות. ההתלהבות שנרשמה הייתה הדדית.

סער-סדבון בסיבוב השני, ומי כבשה את המועצה?

כן, כן זו, הייתה שנת בחירות למי ששכח. אמנם ידענו לא מעט רגעי שפל בדרך לקלפי, אבל ב-30.10 כל העיר לבשה חג והלכה להצביע. כזכור, כבר בסיבוב הראשון, רפי סער פתח פער של יותר מ-7 אחוזים על יוסי סדבון שסיים במקום השני, בדרך לניצחון בסיבוב השני. מי שכיכבה בנוסף לסער, הייתה מרצ שבליל הבחירות הדרמטי סיימה כמפלגה הגדולה במועצה.

בחירות 2018, היה גם הרבה כיף | צילומים: באדיבות המטות, אבישג שאר ישוב

השכנים הזעיקו את מכבי האש - והמעבדה של בן הישיבה יצאה לאור

אי אז בפברואר החלו דיירי בניין מגורים בכפר סבא לחוש חום עז מכיוון אחת הדירות, שהושכרה לבן ישיבה בן 20 מבני ברק. כה עז היה החום שהנ"ל חששו לשריפה והתקשרו לכיבוי אש. אש דווקא לא הייתה שם, והמחזה שהתגלה ללוחמי האש, היה בעל גוון קצת אחר.

הדירה המיוחדת בכפר סבא | צילום: דוברות משטרת ישראל

שאלת 500 השקלים: היכן ממוקמות מצלמות המהירות שלנו?

חמש מי יודע? חמש, אני יודע! בסך הכל 5 מצלמות מהירות פועלות בכפר סבא. לא כמות שאפשר לבטל, מסיבה ברורה ודי מובהקת הכפר סבאים די חיבבו את כתבת "בואו נגיד לכם איפה הן נמצאות". בכל אופן, למי שצריך רענון נהיגה, הנה היא שוב. 

תשכחו ממורשה, תתכוננו למלכה: כביש 531 ייפתח לכל אורכו

ספק אם יש מקום אחר בעולם בו ידיעה על כביש חדש תתפוס את לב העניינים כמו באיזור השרון בכלל ובכפר סבא בפרט. אנחנו אוהבים את הכבישים שלנו חופשיים. אנחנו אוהבים את הכבישים שלנו לכיוון תל אביב, ואנחנו אוהבים לחזור מהר הביתה. כך קרה שהמלכה הבלתי מעורערת של שנת 2018 היא ידיעה שעלולה הייתה להתפס כשולית בכל מקום אחר בעולם, אבל כאן כאמור היא המלכה.

למעשה, כביש 531 כל כך פופולרי שאפילו הראיון עם המהנדסת שלו, טל שלום רוזן, הפך ללהיט. אנחנו מדברים על מהנדסת, ובמדינה שבה לא מעט גיבורי תרבות מתקשים להרכיב משפט בעברית, זו אכן בשורה אמיתית לשנת 2019.

   531. שינה את חיינו | צילום: נתיבי ישראל

עשו לנו את השנה | צילומים: מפורטים בכתבה, עידו ארז