גן ילדים | צילום המחשה: pixabay

13:00 או 13:30? המשבר שפרץ סביב השעה שבה תוגש ארוחת הצהריים לילדי הצהרונים רחוק מסיומו. במוצאי שבת הופץ בקרב הגננות מכתב מיו"ר הסתדרות הגננות, שעל-פיו "האוכל לא יוכנס לגנים לפני השעה אחת וחצי. אנא, עדכנו במקרה שיהיו חריגות".

למחרת הגיעו לוועד הורי הגנים דיווחים, כי בחלק ניכר מהגנים הגננות אכן מגישות את הארוחה לאחר 13:30, בניגוד לסיכומים בין העירייה להורים. יושבות ראש ועד הורי הגנים והנהגת הורים העירונית, שרון שיינין וסיגל קוצ'מן, שלחו מכתב בהול לראש העירייה, וחזרו על דרישתן להנחות את כלל צוותי הגנים באשר לשעת הארוחה המוסכמת, ולוודא את ביצועה. "אנו מבקשים את התערבותך הדחופה, כדי לוודא שכל הילדים בגנים יאכלו בשעה 13:00, בהתאם להנחייתך", כתבו.

מהסתדרות המורים נמסר: "לא נאפשר שגננות שמקבלות שכר ממשרד החינוך כדי לחנך עד 14:00 תהפוכנה למלצריות ב-12:30".

מהעירייה נמסר: "ראש העירייה ביקש לדון בנושא במשותף עם הנהגת ההורים ועם הסתדרות הגננות, וביקש שלא יהיה כל שינוי מה־13:00 עד לקיום שיח בנושא".

יו"ר המחלקה לגננות בהסתדרות המורים, ענת דדון: "לצערי, העירייה מדברת בשני קולות. לפני כשבועיים המנכ"ל הסכים אתי שהילדים צריכים לאכול באחת וחצי, וכעת ראש העירייה אומר שהם יאכלו באחת. לא נאפשר זאת, ואם יהיה צורך נכריז על סכסוך עבודה".