כ-25 מורים ומורות מכפר סבא חתמו אתמול (ראשון) על עצומת המורים הקוראת ליפטוריו של שר החינוך הרב רפי פרץ ממשרד החינוך, זאת בעקבות תמיכתו של הרב כפי שהתבטאה בראיון שהעניק בערוץ 12 בטיפולי המרה לבעלי נטיה מינית.

הרב פרץ, מצעד הגאווה בכפר סבא. צילומים: אוהד צויגנברג, פרטי

מורים אלו מתווספים ל-כ-3000 המורים שחתמו על העצומה בטענה כי "לאחר שהרב פרץ גילה את דעתו, שוב אינו יכול לשמש כשר הממונה על מערכת החינוך בישראל". 

ובתוך כך, ארגון "מורות ומורים גאות", שמייצג מאות אנשי חינוך בהם מכפר סבא, רעננה, הוד השרון והרצליה, הגיב לסערה בהודעה ששלח לתקשורת: "אנו, אנשי ונשות חינוך, מורים ומורות, יועצים ויועצות, גננים וגננות מרחבי הקשת הלהט"בית שעובדים יום יום עם ילדים ונוער ברחבי הארץ, כועסים ומזועזעים מהצהרותיו של שר החינוך החדש הרב רפי פרץ, לפיהן הוא תומך בטיפולי המרה ואף עודד תלמידים שלו להשתתף בטיפולים כאלה בעבר. אנו רואים בעבודה היומיומית שלנו כיצד טיפולי המרה ממיטים נזק רגשי בלתי הפיך על מי שנאלץ לעבור אותם".

יש לציין כי הרב פרץ פרסם הבהרה לדבריו ואמר: "לא טענתי שצריך לשלוח ילד או ילדה לטיפולי המרה. במהלך שנותיי כמחנך נפגשתי עם תלמידים שחשו מצוקה נוראית עם נטייתם המינית, ובחרו להיעזר באנשי מקצוע כדי לשנות את נטייתם. מה שאמרתי בריאיון נאמר מתוך הכרות אישית שלי עם מקרים דומים. מערכת החינוך בישראל בראשותי תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדלי של נטייה מינית. ככה גם הבהרתי בריאיון".

תגובת משרד החינוך תתפרסם כשתתקבל.