בשבוע שעבר הגיעה חטיבת בר לב בכפר סבא לכותרות, לאחר שנודע כי תוכנית מצוינות במדעים, בשיתוף עם בית הספר הדתי בעיר תורה ומדע, איפשרה השתתפות לבנים בלבד. בעקבות סערה שהתחוללה בעיר לאחר שהדבר נודע, שכללה אף קריאות לפיטורי מנהלת החטיבה, הודיעה אורלי פרומן, מנהלת אגף החינוך בעירייה, כי בעקבות העלאת הסוגיה, היא הורתה על פתיחת התוכנית לתלמידות ולתלמידים. בפועל, השבוע התברר, כי תוכנית המצוינות הוקפאה לחלוטין, גם לבנים וגם לבנות, ותיפתח כנראה רק בהמשך שנת הלימודים, לאחר חשיבה מחודשת שיקיימו בעירייה. 

בהקפאה. בר לב | צילום: אסף פרידמן

לדברי רוז בורדו, יו"ר ועד הורים בחטיבת בר לב, "נכון לעכשיו התוכנית אכן הוקפאה. חבל מאוד שזה מה שקורה. המפסידים היחידים הם הילדים שלנו. יש תוכנית מצוינות לבנים ולבנות, יש תוכניות מדעניות צעירות לבנות שכרגע גם היא הוקפאה, בדומה לתוכנית לבנים. לאף אחד לא הפריע שבמשך 12 שנה רק הבנות קיבלו תוכנית, ושיש גם תוכנית משולבת לבנים ולבנות. בית הספר מלא בעשייה, הצוות החינוכי מקדיש המון חשיבה כדי ליצור דברים טובים למען התלמידים. בית הספר עבר שינוי מבחינה לימודית, יש המון פרויקטים, ואת זה אף אחד אינו מסקר. בית הספר פתוח לכל מי שרוצה, הצוות אכפתי ודואג, וברמה האישית זה פשוט מרגיז". 

יש לציין, כי לטענת אמהות אחרות, התוכנית המיועדת לבנות, שפעלה בבית הספר, אינה דומה לזו שיועדה לבנים, אלא מדובר בתוכנית העצמה נשית ולא בתוכנית למצטיינים.

מעיריית כפר סבא נמסר: "עיריית כפר סבא הורתה על פתיחת התוכנית לכלל התלמידים והתלמידות ולא על ביטולה. לכן, בימים אלה, אגף החינוך ומנהלי בתי הספר נערכים להפעלת התוכנית במתכונתה החדשה. עד להשלמת הליך בחינה זה, הוקפאה התוכנית במתכונתה הראשונית".