עובדי טבע כפר סבא מאיימים בשביתה על רקע התנהלות כלפי עובדי החברה, כך הודיעו השבוע חברי הוועד בראשות אלירן קוזליק, כפי שמפרסם עיתון "כלכליסט". 

הפגנת עובדי טבע. צילום ארכיון: דוברות ההסתדרות

במכתב ששלח הוועד לעובדים, והגיע לידי עיתון "כלכליסט", נכתב, בין היתר, כי "לאחרונה אנו עדים מצד הנהלת כפר סבא למהלכים חד צדדיים והתנהלות שלא הולמת את מערכת יחסי העבודה. כחלק מהמהלכים אנו חווים גם ניסיון לפגוע בדרכים שונות בביטחוננו התעסוקתי ובעבודה המאורגנת באתר, תוך ניסיונות שונים לפגיעה בנציגות העובדים".

אלירן קוזליק, יו"ר ועד עובדי טבע כפר סבא: "חשוב להעביר מסר ברור לעובדים ולהנהלת האתר והעומד בראשה: ועד טבע כפר סבא יגן בכל הכוח ובגיבוי מלא של ההסתדרות בכל נסיון לפגיעה או איום בעובדים ובכל נסיון התעמרות".

מטבע נמסר בתגובה: "טבע משקיעה מאמצים ומשאבים רבים באתר טבע בכפר סבא על מנת לחזק אותו ואת עובדיו – ולהעלותם חזרה אל דרך המלך. לראיה, רק לאחרונה טבע כפר סבא פעלה וקיבלה אישור מה-FDA לקחת חלק משמעותי בייצור אחת מתרופות הדגל העתידיות של החברה, בתחום המיגרנה. אנו סבורים כי זו השעה להירתם ולעבוד בשיתוף פעולה כדי לתפוס את ההזדמנות הייחודית הזאת ולמנף אותה לטובת המפעל ועובדיו, במקום להסיט את המיקוד והמשאבים לניהול מחלוקות מיותרות. כפי שהוכח פעם אחר פעם בעבר דרך התנהלות זו אינה מקדמת את האינטרסים של האתר ועובדיו.

נמשיך לפעול להידברות עם נציגות העובדים כדי לפתור כל מחלוקת כאשר טובת החברה והעובדים בכללותם לנגד עינינו".