הערב (ד', 5.6, 19:00) יגיעו הורים לילדי גנים לדיון מיוחד במועצת העיר בנושא גני הילדים. כזכור, בישיבה דומה שנערכה לפני כשלושה שבועות, הגיעו עשרות הורים עם ילדיהם ומחו על כוונתה של עיריית כפר סבא לסגור 10 גנים ולמזג אותם עם גנים קיימים. בישיבה ההיא לא נכח ראש עיריית כפר סבא, רפי סער, שטען לאחר מכן שחלק מההורים שהגיעו מונעים מסיבות פוליטיות, וכן ש-"אם יש בגן 30 ילדים, לא קרה כלום".

הורים מפגינים בישיבת המועצה הקודמת | צילום: פרטי

אלא שמבחינת ההורים שיגיעו היום לישיבת מועצת העיר (הפעם במצפור העירוני, התע"ש 11) המצב הצפוי לא מקובל. תחת הכותרת "תושבי כפר סבא, הורים יקרים, המאבק על הצפיפות בגנים הוא של כולנו כי ילדינו לא סרדינים", יגיעו הערב ההורים לדיון כשהם טוענים שמצב בו יש מעל ל-32 ילדים בגן אחד, הוא בגדר בלתי אפשרי.

פורום הורי הגנים המאגד את פעילות ההורים, הוציא לפני שעה קלה את ההודעה הבאה: "בימים האחרונים קיימנו סבב פגישות עם העירייה, ונכון לכתיבת שורות אלו, לא הצלחנו להגיע להסכמה בנוגע לכמות הגנים לסגירה.
העירייה התקשרה להורי הגנים אותם החליטה להשאיר פתוחים.

"עמדת ועד הורי הגנים בכפר סבא היא כי האופן שבו בוצע התהליך היה שגוי, ויש לבצע חשיבה מעמיקה ולחשוב על מדיניות עירונית טרם קבלת החלטות שכאלו – חשיבה בה יקחו ההורים חלק משמעותי בקביעת המדיניות – לרבות סוגיית הגנים הרב-גילאיים או הגנים המעורבים יול"א וקצר שדורשים חשיבה רוחבית ויצירת תורה תפעולית.

"היות שכל זה לא נעשה, והיות שלא ניתן לבצע זאת לפני פתיחת שנת הלימודים, קל וחומר לפני מועד פרסום השיבוצים, עמדתנו היא שלמעט 2 גנים מהרשימה (סול ואנפה) – גנים עם מיעוט נרשמים מהותי, שבשיחות עם הורים לא עלתה שום התנגדות לסגירתם, ושפתיחתם לא תועיל מהותית לאיזון בצפיפות הגנים – יש להשאיר השנה את שאר הגנים פתוחים וללא שום איחודים".

בהודעה שהוציאו ההורים בתחילת השבוע הם כתבו את הדברים הבאים: "לא מוכנים שבגני הילדים שלנו בכפר סבא 32-35 זה מספר מקובל וטוב בעיני המשבץ. כי כיום ברור לכל כי פדגוגיה טובה עבור הגיל הרך נעשית בקבוצות קטנות. כי ב-OECD גן תקין עבור גיל הרך מונה 14-17 ילדים...ולא 32-35. כי אנחנו מאמינים שגננת עם 35 ילדים, טובה ומקצועית ככל שתהא תפספס את זה או את האחר ברגע חשוב. כי בעיר צומחת אין מקום לסגור גנים אלא להגיע בהם לאיזון מספרי ראוי לחינוך ילדינו. כי אנחנו ההורים, ואם אנחנו לא יוצאים לדאוג לילדי הגן באמצעים הדמוקרטיים - איש לא יעשה זאת טוב מאיתנו עבורנו ועבורם. ניפגש להשמיע את דברינו במועצה בפני ראש העיר".